« Powrót do artykułu

Bezpodstawny wpis do rejestru dłużników narusza dobra osobiste

Wpis do Krajowego Rejestru Długów niejako automatycznie kwalifikuje wymienioną w nim osobę jako niesolidnego dłużnika, kogoś niewiarygodnego i nieuczciwego. A wszystkie te pejoratywne określenia, w sytuacji gdy nie było podstaw do dokonania takiego wpisu, prowadzą do naruszenia dóbr osobistych w postaci dobrego imienia. Takie wnioski płyną z wyroku Sądu Okręgowego w Słupsku.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Rzecznik praw konsumentów wytoczył powództwo, domagając się zaprzestania naruszania dóbr osobistych konsumenta i usunięcia jego personaliów z rejestru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • BB (2017-04-12 23:26) Zgłoś naruszenie 40

    Takie przestępstwo, a mam na myśli szantażowanie wpisem do tego rejestru osób niewinnych i próby wymuszenia w ten sposób nienależnych kwot powinny być ścigane z urzędu.

    Odpowiedz
  • zwyciezcaniemozemiecskrupulow(2017-04-15 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mozna uniknac ryzyka oskarzenia o naruszenie dobr osobistych wykreowanego dluznika lub je zminimalizowac np, przy zalozeniu majacego nastapic jego odejscia ze swiata zyjacych.Rodzina w zalobie najczesciej nie ma sily walczyc o dobre imie niezyjacego,mozna bez ryzyka nekac o splate wykreowanych dlugow,najlepiej najwczesniej,zaraz po pogrzebie,zanim zdaza otrzasnac sie z szoku z powodu utraty najblizszch.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!