Wiadomości z działu: Prawo

10 lipca 2020 r.

Za najbardziej niezależne w oczach mieszkańców tych krajów uchodzi sądownictwo w Danii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Holandii i Niemczech. W krajach tych ponad 3/4 badanych uważa, że wymiar sprawiedliwości jest niezależny.

Eurobarometr: Polski wymiar sprawiedliwości postrzegany jako mniej niezależny niż średnio w UE10 lipca 2020 r.

34 proc. badanych postrzega polski wymiar sprawiedliwości jako niezależny; 55 proc. uważa, że sądy nie są niezależne - wynika z opublikowanego w piątek Eurobarometru. Z kolei czas trwania w Polsce postępowań sądowych w pierwszej instancji skrócił się od 2016 roku; wysoki jest też wkaźnik zamykanych spraw (ponad 97 proc.).

10 lipca 2020 r.

Jan Wróbel

Wróbel: Pojęcie służby publicznej przestało wiele znaczyć10 lipca 2020 r.

Błędem jest trywializowanie „debaty o debacie” jako sporu politycznych elit, z perspektywy zwykłego człowieka – toczonego nie wiadomo o co i nie wiadomo po co. Rafał Trzaskowski nie mógł pójść na debatę do TVP, bo telewizja aż tak skoszarowana oraz posłuszna politycznym decyzjom rządzącej partii jak ta z ul. Woronicza jest antypubliczna.

9 lipca 2020 r.

To pierwsza zagraniczna wizyta prezes Manowskiej od momentu objęcia stanowiska. Spotkania w Strasburgu odbywają się na wniosek polskiej strony

Manowska rozmawia w Strasburgu na temat sytuacji w polskim sądownictwie9 lipca 2020 r.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska wraz delegacją rozmawia w czwartek w Strasburgu z przedstawicielami europejskich instytucji na temat sytuacji w polskim sądownictwie. Rzecznik SN powiedział PAP, że polscy sędziowie mają wątpliwości, czy instytucje Rady Europy mają rzetelny obraz sytuacji w naszym wymiarze sprawiedliwości.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane