Deregulacja

18 kwietnia 2012 r.

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Uczelnia Łazarskiego

Stępień: Rozregulowana deregulacja18 kwietnia 2012 r.

Ostatecznie o poziomie regulacji i jej granicach decydują wyłącznie politycy. Ale czy przypadkiem pod hasłem „deregulacja” nie wzmacnia się regulacyjnej pozycji rządu centralnego? W myśl starej zasady, że trzeba dużo zmienić, żeby wszystko zostało po staremu - mówi Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

13 kwietnia 2012 r.

Deregulacja zawodów zaufania publicznego to zabawa zapałkami

Deregulacja zawodów zaufania publicznego to zabawa zapałkami13 kwietnia 2012 r.

Z deregulacją mieliśmy już do czynienia na przełomie lat 80. i 90. Efektem był niebywały wzrost przedsiębiorczości, ale i fala upadłości banków, co zrodziło potrzebę silnej ingerencji państwa. Wprowadzono wówczas na tyle skuteczny nadzór finansowy, że nasze banki, jako jedne z nielicznych na świecie, oparły się fali ostatniego kryzysu.

30 marca 2012 r.

Kto odpowie za błędy źle wykwalifikowanych notariuszy?

Kto odpowie za błędy źle wykwalifikowanych notariuszy?30 marca 2012 r.

Przykre jest to, że przy obniżającym się poziomie przygotowania do wykonywania zawodu notariat przestanie być „fabryką zaufania”. Odesłanie odpowiedzialności do ubezpieczenia cywilnego osoby wykonującej zawód jest brakiem szacunku dla ludzi, a często narażaniem ich na straty materialne - mówi Waldemar Myga, były prezes Rady Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Polecane

Polecane