Deregulacja

19 lipca 2013 r.

Deregulacja: Adwokat nie jest sprzedawcą marchewki19 lipca 2013 r.

W ostatnich latach wielokrotnie była mowa o adwokaturze. Temat ten powracał jednak w jednym wymiarze – deregulacji, której pierwsza faza nastąpiła osiem lat temu. Upływ lat pozwala już dokonać oceny jej skutków. Dobrą okazją ku temu jest kolejna jej fala oraz sprawa mec. Rafała Rogalskiego. Zbliżają się wybory do samorządu adwokackiego i być może parlamentarne; to dobry moment, aby wrócić do dyskusji, tym razem rzeczowej i prowadzonej w spokojniejszej atmosferze.

3 lipca 2013 r.

Prawo

Deregulacja: Patent na kłopoty. I to potężne3 lipca 2013 r.

Kontakt adwokatów i radców prawnych z wiedzą techniczną kończy się na umiejętności przeczytania instrukcji obsługi pralki automatycznej – twierdzą rzecznicy patentowi. To ich odpowiedź na propozycję zawartą w trzeciej ustawie deregulacyjnej, rozszerzającej liczbę podmiotów uprawnionych do stawania przed Urzędem Patentowym RP.

22 kwietnia 2013 r.

Mira Suchodolska sekretarz redakcji

Suchodolska: Szalone dzieci na wodzie22 kwietnia 2013 r.

Ku uciesze wielu osób państwo faktycznie wzięło się do deregulowania i likwiduje wiele niepotrzebnych, często bzdurnych i szkodliwych dla gospodarki przepisów. Cześć mu za to i chwała. Są jednak dziedziny, w których postępować należałoby z wielką ostrożnością, aby nie narobić większej szkody niż sama uciążliwość prawa.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane