Mówi o sobie, że zawsze jest w pracy. Jednak nie dlatego, że nie potrzebuje równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Stara się być zawsze dyspozycyjna – czy to dla klientów biznesowych, czy też organizacji pacjentów, którym doradza pro bono – bo czerpie autentyczną przyjemność z pomagania im w sprawach związanych prawem medycznym i ochroną zdrowia.

Pierwsze zawodowe kroki w tych dziedzinach stawiała jako prawnik w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym. Obecnie związana jest m.in. z kancelarią Wojciecha Haniszewskiego, gdzie specjalizuje się w doradztwie podmiotom leczniczym i stowarzyszeniom branżowym. Od kilku lat angażuje się w projekty międzynarodowych organizacji promujących prawa człowieka w dostępie do ochrony zdrowia, a także zapewnia bezpłatną obsługę prawną koalicji organizacji pacjentów po transplantacji. Ma za sobą również setki wygłoszonych wykładów w ramach szkoleń z prawa medycznego dla lekarzy i pielęgniarek, podmiotów medycznych oraz pracowników samorządowych. Od lat angażuje się też projekt „Prawnicy dzieciom” oraz prowadzi wykłady dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Aneta Sieradzka

Aneta Sieradzka

źródło: Materiały Prasowe

Jest autorką wielu publikacji naukowych m.in. na temat prawa w transplantacji oraz ochrony danych medycznych (choć doktorat w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego pisze akurat z prawa konstytucyjnego). Wkrótce ma się ukazać książka pod jej redakcją zatytułowana „Tajemnice transplantacji”, do której wkład wniosło wiele autorytetów w dziedzinie transplantologii, w tym m.in. prof. Marian Zembala. Znajduje nawet czas na przybliżanie praktycznych aspektów tej problematyki na swojej stronie internetowej PrawowTransplantacji.pl.