33 lata, adwokat, LDS Łazewski Depo i Wspólnicy sp. k.

Jest cenionym ekspertem od szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej. Jako starszy prawnik w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy zajmował się wieloma sprawami dotyczącymi znaków towarowych, praw autorskich i wzorów przemysłowych zarówno przed polskimi sądami, jak i przed Sądem Unii Europejskiej, Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej oraz Centrum Arbitrażu i Mediacji przy WIPO.

Wsłuchując się dobrze w biznesowe potrzeby swoich klientów, nie boi się podsuwać im niekonwencjonalnych propozycji rozwiązań. Kreatywność w prawniczym myśleniu zawdzięcza w dużej mierze międzynarodowemu wykształceniu. Oprócz studiów na Uniwersytecie Gdańskim ukończył bowiem także m.in. szkołę prawa amerykańskiego w Chicago-Kent College of Law oraz uzyskał tytuł Master of Laws (LL.M.) na Uniwersytecie Queen Mary w Londynie.

Ponadto ma za sobą pięciomiesięczny staż Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej oraz liczne wystąpienia na konferencjach dotyczących prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Jak przystało na prawnika specjalizującego się w tych dziedzinach, chętnie wprowadza do swojej codziennej praktyki innowacje cyfrowe, ułatwiające pracę jego całemu zespołowi. Od kilku lat działa też w organizacjach branżowych: International Trademark Association oraz Licensing Executives Society Poland.

Mimo natłoku zawodowych aktywności znajduje też czas na… reżyserię. Jego dokumenty były już wielokrotnie wyświetlane na przeglądach filmowych. Jako współautor obrazu „forshenbig POSZUKUJĄCY” na temat historii Żydów w Wyszkowie w XX w. otrzymał nagrodę w konkursie organizowanym przez Ośrodek Karta i Fundację Batorego.