29 lat, adwokat, Ministerstwo Rozwoju

Po sześciu latach spędzonych w kancelarii Kubas Kos Gałkowski w tym roku zdecydowała się poświęcić pracy w urzędzie państwowym, przechodząc na stanowisko zastępcy dyrektora departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju. Jej byli przełożeni wciąż nie mogą odżałować, że stracili tak rzadko spotykany prawniczy talent, choć jednocześnie doceniają ją chęć zaangażowania się w służbę publiczną.

W firmie Kubas Kos Gałkowski, z którą była związana od zakończenia studiów, specjalizowała się w prawie cywilnym i gospodarczym, a zwłaszcza w dziedzinie prawa umów oraz odpowiedzialności odszkodowawczej. Jak na swój młody wiek ma już ogromne doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań grupowych. Zainteresowanie tą problematyką realizowała zresztą także współtworząc i redagując serwis ClassAction.pl, jedyny w Polsce portal w całości poświęcony tematyce pozwów zbiorowych.

W ministerstwie koordynuje prace legislacyjne związane z otoczeniem prawnym przedsiębiorców, obejmujące m.in. zmiany w zakresie prawa spółek oraz postępowania administracyjnego. Jest zresztą współtwórcą rekomendacji, które znalazły się w pierwszym pakiecie ułatwień dla firm, będących istotną częścią planu gospodarczego wicepremiera Morawieckiego. Jak podkreślają jej współpracownicy, ma bardzo przydatną umiejętność przewidywania praktycznych skutków konkretnych regulacji prawnych. I dzięki tej doskonałej wyobraźni prawniczej potrafi szybko dostrzec, gdzie leży istota problemu, oraz wyjść poza utarte, często pozorne schematy rozwiązań. Nie bez powodu ma też opinię tytana pracy.