30 lat, adwokat, CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp. k.

Jest adwokatem w departamencie transakcji i prawa spółek w CMS. W swojej karierze prawniczej w CMS przeszedł całą drogę od stażysty letniego do obecnego stanowiska starszego prawnika. Doradza klientom przy transakcjach fuzji i przejęć, private equity i venture capital. Był zaangażowany w wiele głośnych przedsięwzięć, m.in. w przekształcenie i sprzedaż jednego z banków, nabycie za ponad miliard złotych znanej spółki energetycznej czy zakup sieci sklepów spożywczych.

„Świetnie radzi sobie z koordynacją pracy przy złożonych i bardziej skomplikowanych projektach, w które zaangażowani są niejednokrotnie prawnicy z kilku jurysdykcji. Zdolności organizacyjne, elastyczność, umiejętność globalnego spojrzenia na problemy prawne i kreatywność w ich rozwiązywaniu, a przy tym dbałość o szczegóły i terminowość to cechy, dzięki którym Tomasz jest tak bardzo ceniony zarówno przez nasz zespół, jak i przez klientów jako prawnik” – napisał w rekomendacji dla prawnika Jakub Marcinkowski, partner w departamencie transakcji i prawa spółek kancelarii CMS.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, był też stypendystą na kierunku prawo na Uniwersytecie Kopenhaskim.

Pamiętając, jak zaczęła się jego przygoda z CMS, z wielkim zapałem regularnie promuje kancelarię i jej doświadczenia, biorąc udział w cyklicznych targach pracy organizowanych dla studentów wyższych uczelni. Pełni też funkcję jednego z mentorów dla młodszych kolegów podczas corocznych praktyk letnich w CMS: dba nie tylko o zapewnienie praktykantom ambitnych zadań, lecz także o ich jak najlepszą integrację z zespołem.

Dwiema pasjami Tomasza Waligórskiego w życiu prywatnym są sport (gra w tenisa i uprawia windsurfing) i muzyka. Gra na kilku instrumentach i komponuje. Niektóre z jego utworów doczekały się nawet debiutów w lokalnych radiostacjach. Co jakiś czas można go też posłuchać na żywo podczas przygotowywanych wraz ze znajomymi koncertów tematycznych. Przed rozpoczęciem kariery prawniczej wygrał XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Konfrontacje”. Jest też autorem widowisk muzyczno-teatralnych, które wystawione zostały w jego rodzinnym Lesznie.