Prawnik z duszą sportowca. Przez 10 lat działalności stworzyła prężnie działającą firmę, zapewniającą klientom kompleksową obsługę, także na arenie międzynarodowej. Ona sama specjalizuje się w rynku nieruchomości (jest licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami) i prawie sportowym. Nie ma tu mowy o przypadku, gdyż mec. Liberda uprawia czynnie jeździectwo, odnosząc sukcesy na prestiżowych zawodach – w tym roku zajęła czwarte miejsce w Pucharze Polski. Jest posiadaczką trzech koni, z którymi występuje w rywalizacji sportowej. Efektem połączenia jej dwóch życiowych pasji jest funkcjonujący w kancelarii departament prawo & konie. Pani mecenas prowadzi też m.in. bloga poświęconego prawu i koniom, facebookowy fanpage prawniczy dla jeźdźców i hodowców koni, a także kanał edukacyjny na YouTube.

Jej współpracownicy i klienci podkreślają, że ma otwarty umysł i nieszablonowe pomysły na działanie. Zjednuje sobie ludzi miłym usposobieniem, które nie przeszkadza jej jednak w byciu stanowczą zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, a także Międzynarodowe Podyplomowe Studia Menedżerskie organizowane przez Uniwersytet w Illinois i Politechnikę Lubelską. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa nieruchomości i prawa sportowego. Obecnie pracuje nad książką o prawie dla jeźdźców i hodowców koni. Wykłada też na Uniwersytecie Jeździeckim.