32 lata, mgr prawa, LOTOS Petrobaltic SA

Jest pierwszym w historii naszego rankingu prawnikiem in house, który trafił na podium. Zajmuje stanowisko specjalisty ds. prawnych w LOTOS Petrobaltic, pracując przy strategicznych międzynarodowych projektach spółki (z grupą kapitałową LOTOS jest związana od pięciu lat). Na potrzeby tego typu przedsięwzięć na wielką skalę zainicjowała, opracowała i wdrożyła proces zarządzania umowami. Rozwiązanie to pozwala dokonywać analizy dokumentów pod kątem prawnym i biznesowym, co jest tym łatwiejsze, że materiały są przygotowywane w przejrzystej formie, z wykorzystaniem grafik. Umiejętność przekładania hermetycznego języka prawnego na język biznesowy to jedna z wielkich zalet Magdaleny Pszczółki, która też doskonale radzi sobie z ujmowaniem skomplikowanych kwestii technicznych w ramy zapisów prawnych. Sprawdza się również jako negocjator i moderator spotkań operacyjnych. „Sukces Magdy to brak postępowań spornych” – czytamy w jednej z rekomendacji dla prawniczki.

Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim, studiowała także stosunki międzynarodowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2015 r. rozpoczęła na
UG studia doktoranckie w zakresie prawa umów w przemyśle oil & gas. W swojej rozprawie zamierza skupić się na modelu współpracy z operatorem chińskim, w czym z pewnością pomoże jej znajomość języka mandaryńskiego (oczywiście biegle posługuje się też językiem angielskim).