Jest pierwszym w historii naszego rankingu prawnikiem in house, który trafił na podium. Zajmuje stanowisko specjalisty ds. prawnych w LOTOS Petrobaltic, pracując przy strategicznych międzynarodowych projektach spółki (z grupą kapitałową LOTOS jest związana od pięciu lat). Na potrzeby tego typu przedsięwzięć na wielką skalę zainicjowała, opracowała i wdrożyła proces zarządzania umowami. Rozwiązanie to pozwala dokonywać analizy dokumentów pod kątem prawnym i biznesowym, co jest tym łatwiejsze, że materiały są przygotowywane w przejrzystej formie, z wykorzystaniem grafik. Umiejętność przekładania hermetycznego języka prawnego na język biznesowy to jedna z wielkich zalet Magdaleny Pszczółki, która też doskonale radzi sobie z ujmowaniem skomplikowanych kwestii technicznych w ramy zapisów prawnych. Sprawdza się również jako negocjator i moderator spotkań operacyjnych. „Sukces Magdy to brak postępowań spornych” – czytamy w jednej z rekomendacji dla prawniczki.

Magdalena Pszczółka

Magdalena Pszczółka

źródło: Materiały Prasowe

Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim, studiowała także stosunki międzynarodowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2015 r. rozpoczęła na
UG studia doktoranckie w zakresie prawa umów w przemyśle oil & gas. W swojej rozprawie zamierza skupić się na modelu współpracy z operatorem chińskim, w czym z pewnością pomoże jej znajomość języka mandaryńskiego (oczywiście biegle posługuje się też językiem angielskim).

Nie tylko rozwój własnych kompetencji leży jej na sercu. Niedawno zorganizowała dla pracowników macierzystej spółki szkolenie wewnętrzne poświęcone konstruowaniu i rozumieniu umów w sektorze poszukiwania i wydobycia węglowodorów (upstream). Wzbogaciła je omówieniem konkretnych kazusów z życia, a na koniec zorganizowała tematyczny quiz. Bo teoria teorią, ale praktyka i rozumienie branży to dla prawnika in house podstawa.