33 lata, adwokat, Raczkowski Paruch sp. k.

Specjalizuje się w prawie pracy i prawie imigracyjnym. Od 2012 r. jest starszym prawnikiem i wspólnikiem w kancelarii Raczkowski Paruch (wcześniej pracowała w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak). Utworzyła od podstaw prężnie rozwijający się Departament Global Mobility & Immigration w kancelarii. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w kwestii przenoszenia pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Jest to obecnie niszowa dziedzina prawa, jednak mec. Schiffter potrafiła dostrzec jej ogromny potencjał. Sławomir Paruch, partner w kancelarii Raczkowski Paruch, charakteryzuje prawniczkę krótko: jest osobą wybitną, posiadającą szczególne zdolności analityczne, organizacyjne i interpersonalne.

Klienci cenią nie tylko jej wiedzę, ale też cierpliwość, intuicję, umiejętność słuchania i wrażliwość na ich sprawy – co w przypadku problemów prawa pracy jest wyjątkowo cenne.

Jak na pełnokrwistego adwokata przystało, Karolina Schiffter chętnie podejmuje się prowadzenia spraw pro bono i angażuje się w działalność samorządową. Jest współautorem programu „Wspólna Adwokatura #odNowa”, którego celem było unowocześnienie stołecznej izby. Od lipca pracuje w dwóch działających przy warszawskiej ORA komisjach (m.in. w komisji komunikacji z organami wymiaru sprawiedliwości). Udziela się też na forum międzynarodowym, w tym jako przewodnicząca komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section).

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Biegle mówi po niemiecku i angielsku. W wolnych chwilach (których nie ma zbyt wiele, bo stara się być zawsze, bez względu na porę, dostępna dla klientów), pisze teksty piosenek.