Prawnicy z warszawskiego biura pracowali przy polskiej części transakcji, w ramach międzynarodowego zespołu CMS wspierającego AIG w Europie Środkowo-Wschodniej.

W wyniku transakcji o wartości około 240 mln USD, Fairfax dokona zakupu biznesu AIG w Argentynie, Chile, Kolumbii, Urugwaju, Wenezueli i Turcji, Bułgarii, w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji. Transakcja wymaga jeszcze uzyskania odpowiednich zgód od organów regulacyjnych.

Kancelaria CMS współpracowała z amerykańską kancelarią Debevoise & Plimpton LLP, która była globalnym doradcą AIG przy tej transakcji. Na czele zespołu CMS świadczącego usługi doradcze na rzecz AIG stała Helen Rodwell, partner i szef praktyki korporacyjnej CMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Wsparcie ze strony warszawskiego biura CMS obejmowało doradztwo transakcyjne (Izabela Gębal, Rafał Kluziak), regulacyjne (Ewa Świderska, Krzysztof Góźdź), podatkowe (Andrzej Pośniak, Karol Kozłowski, Piotr Nowicki) oraz w zakresie: ochrony danych osobowych (Marcin Lewoszewski, Adrianna Zdanowicz), prawa pracy (Przemysław Stobiński) i prawa ochrony konkurencji (Małgorzata Urbańska, Krzysztof Sikora).

PS