Aplikant komorniczy gorszy niż sekretarki. Domagają się od resortu wycofania się przynajmniej z części zapowiadanych zmian

autor: Piotr Szymaniak24.10.2016, 07:45
Co jeszcze ma zmienić ustawa o komornikach sądowych

Co jeszcze ma zmienić ustawa o komornikach sądowychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

KORPORACJE Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej

Zapowiadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany budzą olbrzymie emocje nie tylko wśród komorników, lecz także osób przygotowujących się do wykonywania tego zawodu. Lada dzień rozpocznie się zbieranie podpisów pod petycją skierowaną do Zbigniewa Ziobry, w której aplikanci będą się domagali od resortu wycofania się przynajmniej z części zapowiadanych zmian.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Paker(2016-10-24 09:42) Zgłoś naruszenie 102

    Ty prawnik ze Szczecina ( o ile prawnik-poziom intelektualny na to raczej nie wskazuje ) pożycz mi może 30 000 złotych. Podam Ci numer rachunku bankowego i poślę umowę kredytową. Czy mogę Ci nie oddać przze 10 lat ? Ciekawe jakich epitetów użyjesz po 1 dniu opóźnienia ?

    Odpowiedz
  • ww(2016-10-24 10:00) Zgłoś naruszenie 91

    Wszędzie zdarzają się sytuacje które były nagłaśniane. Wobec tego nie zakłamujmy rzeczywistości trzeba ograniczyć prawa CBŚ ( ostatnia afera w Rzeszowie) , trzeba potraktować tak samo aplikantów radcowskich i adwokackich oraz cały zawód ( afera reprywatyzacyjna ) . Ponadto szereg urzędników organów administracji rządowej ograniczyć wszystkim pewne prawa , ale pragnę przypomnieć ze należy wprowadzić zmiany usprawniające a nie marginalizujące zawód doprowadzając do jego wyniszczenia . Bo kto o zdrowych zmysłach pójdzie na taką aplikację komorniczą. Kieruje te słowa do prawnika ze Szczecina kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ....., Ponadto piszą, że wykonuje się ten zawód dla pieniędzy owszem bo kto idzie na studia prawnicze , aplikację za którą musi zapłacić bo państwo nie kształci za darmo, a później z narażeniem życia będzie egzekwował należności w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej będą wykwalifikowanym prawnikiem za najniższą krajową . Ponadto czemu Państwo nie upaństwowiło komorników bo to się nie opłaca . Kolejnym argumentem najważniejszym jest to że jeżeli komornicy nie będą egzekwować długów to kto ma to robić ? powiem to z całą dozą prawdopodobieństwa że po tych zmianach egzekucji i jej paraliżu pojawią się inne alternatywne możliwości ściągania należności nie koniecznie zgodne z prawem bo egzekucji w imienu państwa nie będzie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aa(2016-10-24 09:01) Zgłoś naruszenie 94

    Panie Prawniku ze Szczecina a może społeczność polska zdałaby sobie wreszcie sprawę, że dłużnik to nie jest ofiara systemu tylko zwykły złodziej, który jakby nie było okradł ludzi, którzy posiadaja pracowników, rodziny na utrzymaniu. Wykonujemy wyroki sądu RP.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sekwestator(2016-10-24 16:57) Zgłoś naruszenie 72

    Skoro ciągle są przywoływane 2 czy 3 przypadki błędów komorników czy asesorów to chyba znaczy, że zdecydowana większość wykonuje swój zawód prawidłowo? Trzech, czterech czy nawet dziesięciu komorników, dla których liczy się kasa, nie może wpływać na tak drastyczne postrzeganie egzekucji sądowej, która i tak sama w sobie jest "uciążliwym" postępowaniem. Asesorzy i aplikanci, którzy mają ograniczone kompetencje nie mają szans żeby w ciągu 6 lat uzbierać na swoją kancelarie.... Wiadomo, że mniejsze kompetencje=mniejsze zarobki. Może przy takim projekcie trzeba pomyśleć o otwieraniu kancelarii komorniczych w spółkach?

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2016-10-24 08:53) Zgłoś naruszenie 515

    A czy komornicy sami nie zasłużyli na prowadzenie w ich korporacji pewnych porządków?! Ano zasłużyli, gdyż ani ustawa o komornikach sądowych i egzekucji, ani k.p.c., ani nawet grożącą odpowiedzialność dyscyplinarna, ani nadzór w ramach skargi na czynności, nie ustrzegły komorników przed nieprawidłowościami. Liczyła się kasa i przede wszystkim kasa. Dlatego, może teraz uderzcie się w piersi. Zanim coś napiszecie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bb(2016-10-24 17:14) Zgłoś naruszenie 42

    Panie prawniku ze Szczecina, odnośnie do stwierdzeni, cytuję, "liczyła się kasa" - a czy Pan pracuje za darmo?

    Odpowiedz
  • mg(2016-10-24 09:29) Zgłoś naruszenie 37

    Panie aa skoro wszystkich dłużników wrzucasz do jednego wora, to wy wszyscy jesteście tacy sami jak ten asesor z okolic Mławy (tj. złodzieje i oszuści). Prawnicy, osoby zaufania publicznego koń by się uśmiał.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kerek(2017-05-27 18:03) Zgłoś naruszenie 02

    Nie ma chyba w ostatnich 27 latach takiej reformy jak w przypadku komorników tu nie przeprowadza się reformy tylko się niszczy wszystko , nie ma zawodu gdzie odpiera się ludzią uprawnienia do wykonywania pracy człowiek skończył pięcioletnie studia prawnicze , 2 letnią aplikację komorniczą wykonywał przez lata zawód asesora komorniczego czekając że kiedyś zostanie może komornikiem , wykonywał swą pracę rzetelnie, z poświęceniem a tu Minister organ który powinien stać murem za swoimi pracownikami mówi ci że jesteś BANDYTĄ , że od jutra Asesorze będziesz mniej mógł niż sekretarka , woźny w sądzie, Nie ma w Europie nigdzie takiej sytuacji jak z zawodem asesora komorniczego setki ludzi straci zawód, pracę, Straciło bezpowrotnie lata pracy, szkoły i pieniędzy żeby się wyedukować wykształcić za własne pieniądze i pracować jako asesor a tu teraz MI mówią jesteś niepotrzebny, Kto mi odda pieniądze za szkołę, studia, aplikację, za stracony czas itp , jak zaczynałem tą robotę nikt mi nie mówił że za chwle cię kopną w du....e,

    Odpowiedz