statystyki

Mącior: Sejm powinien mieć prawo uchylania błędnych orzeczeń TK

autor: Władysław Mącior19.07.2016, 11:02; Aktualizacja: 19.07.2016, 11:13

Początkiem konfliktu o Trybunał Konstytucyjny był, jak wiemy, przeforsowany przez Platformę Obywatelską wybór zapasowych sędziów. Gdy w grudniu ubiegłego roku Sejm uchwalił ustawę naprawczą, spór przybrał na sile. Politycy PO poinformowali instytucje europejskie, że w Polsce dzieje się źle, że łamana jest konstytucja, że zagrożona jest demokracja. Jedni nazywali to donosicielstwem, inni Targowicą. Ja zaś przypomniałem sobie stare porzekadło, które brzmi tak: „Zły to ptak, co własne gniazdo kala”.

Na poinformowaniu się nie skończyło, aktywiści poprzedniej ekipy rządzącej inspirowali unijne instytucje do ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju. W konsekwencji Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę kontroli praworządności, a Parlament Europejski przyjął rezolucję, która wprawdzie nie ma mocy prawnej, ale ma niechwalebną wymowę.

Po pierwsze świadczy o skuteczności donosicielstwa. Po drugie jest przejawem zamierzonego i przemyślanego mieszania się w wewnętrzne sprawy naszego kraju. Po trzecie stwarza niedobrą atmosferę, co sprzyja krytyce naszego państwa. Znamienne jest, że Unia Europejska zajmuje się Polską, a nie może uporać się z uchodźcami.

Zapewne to wszystko jest przykre dla polskiego społeczeństwa, zważywszy na to, że jesteśmy narodem wyczulonym na punkcie suwerenności. Kontrolowanie i upominanie naszego kraju jest upokarzające.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane