statystyki

Rejestr prawników przeklętych

15.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 16.06.2016, 11:03

Rzecznik praw klientów kancelarii, instytucja badająca skargi na adwokatów w Anglii i Walii, opublikował listę prawników, do których pracy jest najwięcej zastrzeżeń.

Na czele niechlubnego rankingu uplasował się Tariq Rehman z Birmingham, barrister w Kings Court Chambers, specjalista od prawa imigracyjnego. Od 31 marca 2015 r. do 31 marca tego roku wpłynęło na niego aż 39 skarg od klientów. Lista zarzucanych mu przewinień i wymierzonych mu kar sukcesywnie wydłuża się od lat. Był on zresztą pierwszym adwokatem w historii publicznie napiętnowanym przez rzecznika praw klientów (zdarzyło się to w 2014 r.). Steve Green, dyrektor biura do spraw skarg w biurze ombudsmana powiedział wtedy, że jakość pracy Rehmana jest "konsekwentnie słaba, wymagająca coraz to kolejnych interwencji rzecznika". "Stanowi on ryzyko dla każdego potencjalnego nowego klienta, dlatego postanowiliśmy skorzystać z naszych uprawnień, aby zagwarantować, że ludzie będą świadomi niebezpieczeństwa, zanim zdecydują się powierzyć mu swoje sprawy" - tłumaczył Green.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane