statystyki

Witajcie w PRL

autor: Maciej Bobrowicz31.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 31.05.2016, 06:57
Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowiczźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe

Decyzja ministra w sprawie stawek niewątpliwie czyni sytuację klarowniejszą. Tygrys pokazał, że ma pazury i nie zawaha się ich użyć - pisze r.pr. Maciej Bobrowicz.

Minister sprawiedliwości podjął decyzję o obniżeniu opłat za czynności adwokackie i radcowskie. Zapewne uczynił to pod wpływem lektury interpelacji poselskich. Treść tych interpelacji była przedziwna (pisałem już o tym w tekście „Na początek zabijmy wszystkich prawników”, Prawnik z 12 kwietnia 2016 r.). Przypomnę niektóre postawione tezy, są bowiem unikalne. Po pierwsze: wysokość wynagrodzenia uzależniona od wysokości przedmiotu sporu, a nie od złożoności sporu „jest krzywdząca względem obywateli”, a podwyżka (chodzi o podwyżkę z października 2015 r., która teraz ma zostać cofnięta – red.) spowoduje „ograniczenie dostępu do sądów”. Po drugie podwyżki będą miały „negatywny wpływ na gospodarkę”, bowiem koszty działalności „danego podmiotu wzrosną”, a „strona przegrana będzie zobligowana do uiszczenia podniesionych opłat, co przyczyni się do znacznego uszczuplenia jej środków finansowych, co w niektórych przypadkach może doprowadzić do bankructwa podmiotu”. Po trzecie podwyżki przyniosą korzyść jedynie prawnikom, czyli „przedstawicielom sektora nieprodukcyjnego”.

Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowicz

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane