Zobacz, jak wymeldować niechcianego lokatora

autor: Agnieszka Brzostek02.03.2016, 07:00; Aktualizacja: 02.03.2016, 11:28
Urząd wyda decyzję korzystną dla właściciela, jeśli opuszczenie lokalu miało charakter trwały i dobrowolny.

Urząd wyda decyzję korzystną dla właściciela, jeśli opuszczenie lokalu miało charakter trwały i dobrowolny.źródło: ShutterStock

Wymeldowanie lokatora z mieszkania nastąpi dopiero wtedy, gdy właściciel lokalu udowodni, że dana osoba trwale i dobrowolnie opuściła nieruchomość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Pit(2016-03-02 07:57) Zgłoś naruszenie 852

  Tylko w naszym kraju możliwe są takie głupoty. Właściciel nie ma co robić tylko udowadniać, wyjaśniać, zabiegać. I dziwią się, że ludzie nie chcą wynajmować, meldować itp.

  Odpowiedz
 • Gość (2016-03-02 10:41) Zgłoś naruszenie 882

  Właściciel powinien mieć prawo wymalowac tak samo jak melduje.

  Odpowiedz
 • I(2016-03-02 14:01) Zgłoś naruszenie 33

  WLASCCIEL JESLI CCHCE MOZE SIE SAM WYMELDOWAC ,A NIE POD STRACHEM ,GDY CO MIESIĄC ZNK ,STRASZY WŁASCIELA MIESZKANIA ZE PODDASZE NIE NADAJE SIE DO ZAMIESZKANIA ,I GDY OPUSCI ZE STRSU MIESZKANIE ZNK ZA ŁAPÓWKĘ ,WPROWWADZA NASTEPNEGO LOKATORA LUBLIN ZNK GAZOWA TAK ZROBIŁA WEDŁUG LUKSIKA MMIECZYSŁAWA KOMBATANA Z MIASTA LUBLIN SPM KOLEJARZ Z WŁASNYCH WYTYCZNYCH WYWALIŁA POMIMO ZE BYLI WLASCIELAMI Z KSIĘGĄ WIECZYSTĄ MIESZKANCOW NA KALINIE KRZEI I CO PO PRAWIE I USTAWACH ,SKORO ZŁODZIEJE URZĘDNICY KRADNĄ I BĘDĄ KRASC JESZCZE WIECEJ BO WSZYSTKO DROZEJE BOJĄ SIE OPUSCIC STANOWISKA ,NIE WIDZĄ NIC NA DOBRE JUTRO ,TYLKO JAK NAJSZYBCIEJ CHCĄ SIE DOROBIC MISTRZ Z SPM KLEJARZ ADM NAWET DLA WNUCZĄT JUZ PRZYGOTOWAŁ MIEJSC ZA OSZUSTWA ITD I IPP KIEDY TO NASTĄPI NIEWIADOMO BO NIKT Z TYCH ZLODZIEIJ NAJGORSZE NIE BOI I NIE NIEMYSLI UMRZEC TACY SĄ ZUCHWALI A CO MI SIE NIE NALEZY ZA TYCH KTÓRZY DURNIE DZIADY WYWALCZYLI MIASTO ,A CO JA MUSZE MUSZE MUSZE WSZYSTKO MIEC CCHORY KRAJ CCHORY LUBLIN CHORY PREZYDENT RADA MIASTA LUBLIN KTÓRA POWINNA UKRUCCIC TAKIM ZŁODZIEJOM ICH ZYCIE MAŁO KRZESŁO ELEKTRYCZNE ZYCIE ZA KRATAMI CH;LEBIE I WODZIE

  Odpowiedz
 • Obserwator(2016-03-02 14:34) Zgłoś naruszenie 77

  POPIS-KOMUNA !

  Odpowiedz
 • Slwia(2016-03-02 20:10) Zgłoś naruszenie 260

  To lepiej jest takiej osoby nie meldowac w swoim mieszkaniu, skoro moga pojawic sie takie trudnosci.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kola(2016-11-03 14:54) Zgłoś naruszenie 310

  Miałem lokatora, mieszkał dwa lata ostatnie pól roku zwlekał z opłatami, obiecywał zapłatę w późniejszym terminie , aż w końcu zniknął nie płacąc za wynajem. teraz się dowiedziałem ze wyjechał do Anglii a ja z własnego mieszkania naciągacza i złodzieja nie mogę wymeldować!! POLSKIE SPRAWIEDLIWE PRAWO!!!

  Odpowiedz
 • Adam (2016-12-06 04:02) Zgłoś naruszenie 182

  Rosjanin wyjechał ale się nie wymeldował a urząd chce bym udawadnił że go nie ma ,Sąd w Katowicach rak czasu nie podjął w tej sprawie kroków. a rusek zameldował się bez mojej wiedzy.Fajnie co?

  Odpowiedz
 • ANTEK(2017-04-11 14:32) Zgłoś naruszenie 212

  TO PRAWO JEST ZŁĘ I GŁUPIE !!!! WŁĄSCICIEL MA PRAWO DO SWOJEJ WŁASWNOSCI I POWINIEN MIEC PRAWO DECYDOWANIA A NIE JAKIS SĄD CZY KOMORNIK ! ILE KOROWODU I NERWÓW A LOKATOR ŚWIETA KROWA/??? CZĘSTO LOKATOR SZANTAZEM WYMUSZA DLA SIEBIE WSZYSTKO I MA GDZIEŚ PRAWO .ŚMIEJE SIE W TWARZ !!!! LOKATOR NIE MOŻE STAWIAC WŁĄŚCICIELA POD ŚCIANĄ ! BO TO JUZ JEST SPRAWA KARNA . A PO CO .?? CO ZA DURNIE TO PRAWO UCHWALILI ,NO TAK NASZ SEJM Z TYMI BARANAMI WŁASNOŚĆ JEST ŚWIETA I KROPKA !!!

  Odpowiedz
 • Ola styrnol(2017-10-13 12:35) Zgłoś naruszenie 30

  Tak bo zle sie zachwuje wyprodwada sie sto razy niechce plac za mieszksnie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane