Sejm odrzucił prezydencki projekt o ustroju sądów powszechnych

28.10.2008, 11:04; Aktualizacja: 28.10.2008, 11:29

Sejm odrzucił dziś prezydencki projekt nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych. O odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu wnioskował podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie klub PO. Projektu nie poparł także rząd.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (121)

  • zz(2008-10-28 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    bylo do przewidzenia

    Odpowiedz
  • jan(2008-10-28 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    debile, to był dobry pomysł ale Po go odrzuciła bo był prezydencki. PO chce aby to asystenci sedziów zostawali sędzimi a to jest fatalny pomysł gdyz asystentami sędziów zostaja najgorsi którzy nie potrafią sobuie znaleźć pracy w kancelarii lub firmie, bo kto normalny chciałby pracować za 1800 zł jako asystent?

    Odpowiedz
  • stały_czytelnik(2008-10-28 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    I co w zamian ?
    Panie adwokacie MS , ale będzie "wesoło" od maja 2009.
    Jest Pan gotowy ponieść opdowiedzilaność konstytucyjną ?
    Oczywiście, jak zwykle wina w mediach będzie przerzucona na "niewydolne
    Sądy"

    Odpowiedz
  • sr(2008-10-28 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    PO i MS szykuje nam wszystkim katastrofę w sądach, konsekwencja tego człowieka w deprecjonowaniu sądownictwa jest przerażająca...

    Oczywiście potem za wszystko obwini się "leniwych" sędziów, strasząc ich dodatkowo bardzo wysokim odszkodowaniami.

    Odpowiedz
  • arti(2008-10-28 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz Prezydent zawetuje im ustawę o szkółce i będzie wesoło.

    Odpowiedz
  • Ministerswo Korporantów(2008-10-28 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    niestety tym właśnie stało się dawne MS

    Odpowiedz
  • były wyborca PO(2008-10-28 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    PO łapy precz od wymiaru sprawiedliwości, !!!

    ile jeszcze zdążycie zepsuć do czasu kolejnych wyborów?

    Odpowiedz
  • Henio(2008-10-28 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    No i koniec marzeń... a teraz drogie koleżanki i koledzy, najbliższy nabór za kilka lat, po ukończeniu szkółki im. Ministra Ć. Do tego czasu, do sądów runie lawina notariusz, radców i adwokatów, którzy będą się bić o miejsce w zawodzie stanowiącym ukoronowanie kariery prawnika. Mam wrażenie, że syn Pana Ministra już nie śpi po nocach mysląc jak to za kilkanaście lat zostanie sędzią sądu rejonowego. Zresztą chyba sam Pan Minister da przykład i po zakończeniu swej misji w rządzie złoży stosowny wniosek do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście.

    Odpowiedz
  • cumulonimbus(2008-10-28 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    do jan: dla aplikantów po sędziowskiej ZMUSZONYCH do pracy w charakterze asystenta lub referendarza to jedyna droga do zdobycia minimum doświadczenia zawodowego koniecznego dla zdobycia uprawnień zawodowych. Gloryfikowana przez Ciebie praca w kancelarii (najprawdopodobniej bez umowy), a tym bardziej w przedsiębiorstwie (odnośnie firmy sprawdź w k.c.) nie daje tego rodzaju możliwości - na Twoim miejscu dwa razy bym się zastanowił zanim bym coś napisał!!!

    Odpowiedz
  • bb(2008-10-28 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    do jana. Niektórzy kończyli aplikację sądową z myślą, aby zostać sędzią, a nie radcą lub adwokatem, i czytają projekty, w których jedyną drogą do wybranego zawodu będzie asystent lub referendarz. Ponadto nie wszyscy egazminowani aplikanci mieszkają lub chcą mieszkać w Warszawie.

    Odpowiedz
  • Conan the Librarian(2008-10-28 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    @ 2 jan. Jasiu, nie rób z siebie idioty. Nie każdy chce być podnóżkiem Pana Mecenasa i niektórzy wolą pracować w sądzie niż w podrzędnej kancelaryjce za 750 netto. Zauważ, że nie wszyscy prawnicy mieszkają w Warszawie, Trójmieście lub Krakowie.

    Odpowiedz
  • stały_czytelnik(2008-10-28 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8.
    Świetne.
    Mam takie same oczekiwania :-), ale obawiam , że jedynymi przechodzacymi będą zramolali adwokaci,który zrobia to dla zapewnieznia sobie tzw. stanu spoczynku ( nie mylić z wiecznym).

    Odpowiedz
  • Rzeczpospolita Adwokacka(2008-10-28 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    się nam szykuje...

    sędziowie niech już zawczasu ćwiczą pokłony przed mecenasami.
    Wkrótce bardzo przyda im się ta umiejętność.

    Odpowiedz
  • dozorca(2008-10-28 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    z Janem to nie ma co gadac bo to ciec

    Odpowiedz
  • To dobra i przyszłościowa decyzja(2008-10-28 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    A komentarze ... jak zwykle. Nic nowego, nic mądrego

    Odpowiedz
  • niedoszły sędzia(2008-10-28 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    I pomyśleć, że sam naiwnie głosowałem na PO. Myślałem sobie, że zrobią porządek z gospodarką, a oni nie dość że tak naprawdę nic nie robią a w prawie każdym ważnym projekcie jest coś takiego, że Prezydent go zawetuje (bo poza tym nie mogą też dogadać się z lewicą), to jeszcze na dodatek rozwalają wymiar sprawiedliwości. A rozżalenie jest tym wieksze, że w maju będę orzekał już ładne ponad dwa lata jako asesor. I nie wazne że Sąd Okręgowyt nie uchylił mi żadnego wyroku, i tak stracę pracę. Do bani taki rząd nieudaczników nie dbający o Rzeczypospolitą i jej obywatela. Współczuję tylko naszym obywatelom, gdyż ja sobie poradzę - ale oni w sądzie pozbawionym asesorów, pełnym rozgoryczonych i zapracowanych na śmierć sędziów, na pewno nie.

    Odpowiedz
  • kris(2008-10-28 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    16. nie histeryzuj, że stracisz pracę - przez rok będziesz pracował jako referendarz, aż spełnisz wymóg z USP. Wytrzyj nos i weź się w garść, za pensję asesora będziesz miał o wiele mniej roboty.

    Odpowiedz
  • kk(2008-10-28 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Min. Ćwiakalski do Sądu Rejonowego orzekać! ma praktykę, wiek i doświadczenie zawodowe, a Słońce Peru na asystenta, niech się wykażą!

    Odpowiedz
  • kris(2008-10-28 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z USP do mianowania sędziowskiego konieczny jest wymóg 3 lat pracy w charakterze asesora sądowego - nie jest napisane, że asesor musi mieć powierzone obowiązki sędziowskie. Jesli komuś w maju 2009 r. zabraknie do 3 lat to ten okres będzie mógł spokojnie przepracować jako asesor, któremu nie powierzono czynności sędziowskich, czyli referendarz. W wielu przypadkach będzie to 1-6 miesięcy.

    Odpowiedz
  • bbb(2008-10-28 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO KRIS! :)

    Odpowiedz