W dniach 10-12 lutego 2016 r. w gmachu Sądu Najwyższego odbył się krajowy finał międzynarodowego konkursu prawniczego – Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Warszawski.

Tegoroczna sprawa dotyczyła zagadnienia dopuszczalności dowodów przed MTS, legalności programów inwigilacyjnych, walki z terroryzmem w kontekście ochrony praw jednostek oraz odpowiedzialności państw za działania w cyberprzestrzeni.

W finałowej rundzie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Wojciech Giemza, Łukasz Karsznicki, Michał Bałdowski oraz Justyna Daniło odniosła zwycięstwo nad drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego i to ona będzie reprezentować Polskę w Waszyngtonie.

I miejsce klasyfikacji najlepszych mówców zajął z kolei Rafał Sokół z Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei I miejsce w kategorii "najlepsze pisma procesowe" zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PS