Dziecko nie może trafić do pieczy zastępczej wyłącznie z powodu ubóstwa. Projekt trafił do Sejmu

13.01.2016, 15:50; Aktualizacja: 13.01.2016, 15:55
Przemoc domowa

Do Sejmu trafił projekt ustawy o zmianie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Nowe przepisy wprowadzają zakaz umieszczania dziecka w pieczy opiekuńczej tylko ze względu na ubóstwoźródło: ShutterStock

Podczas trzydniowego posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się m.in. projektem zmiany Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wprowadza on przepisy zakazujące procedury odbierania dziecka rodzicom wyłącznie z powodu biedy. Obrady potrwają do piątku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • iwonka(2016-01-13 22:05) Zgłoś naruszenie 11

    A jednak tak się zdarzało np. w przypadku rodziny z okolic Pucka, gdzie nie było picia, była niewydolność życiowa no i dzieci 3 i 5 lat trafiły do rodziny zastępczej, gdzie zostały zamordowane. Sprawa z 2012 roku bodajże.

    Odpowiedz
  • beryl(2016-01-13 18:33) Zgłoś naruszenie 30

    Nie wiem w jakich sądach ubóstwo jest głównym czynnikiem, ale w moim jest to po prostu wóda. Pili, piją i pić będą. Choć rzeczywiście potrafi zrobić się ubogo, gdy przepiją całą kasę z zasiłków i funduszu alimentacyjnego, której niekiedy jest ładnych kilka tysięcy. Jednak same ubóstwo ? Nie przypominam sobie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane