250 zł będzie kosztować wyprzedzanie na trzeciego

autor: Łukasz Kuligowski23.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 04.12.2008, 10:15

Od 300 do 500 zł zapłacą kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle. Za zlekceważenie sygnalizacji świetlnej pieszy zapłaci 100, a nie 250 zł. 500 zł mandatu otrzymają kierowcy parkujący na miejscach dla inwalidów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • bielsko-biala(2008-10-27 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    w dupie to mam!!!

    Odpowiedz
  • donek(2008-10-23 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ten kto zarabia 1000 zl bedzie przestrzegal prawa, a ten co 50 000 ma to gdzies. /przypadki z sktorami, piosenkarzami/. Nie wiadomo czy nie lepiej robiono za komuny. Najpierw pytanie o dochody. Potem luuu.

    Odpowiedz
  • zorro(2008-10-29 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    szanowni internauci-nie będzie nowoczesnych i bezpiecznych dróg,gdyż ta od lat sytuacja jest kurą znoszącą złote jajko (kilkanaście miliardów złotych w różnych "wziątkach" od kierowców rocznie) i nie ma żadnego znaczenia która opcja rządzi,KASA,KASA i o to chodzi,przepraszam...większość komentarzy daje IM pretekst do dalszego kombinowania jak to się załapać na kasiorkę,po to są fora internetowe aby mieć podgląd w świadomość społeczeństwa. Amen jestem pewien że ten temat zaraz z tąd zniknie tak jak zniknął na O-necie

    Odpowiedz
  • warszawianin(2008-10-29 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    przepisy restrykcyjne, na fatalny stan dróg jedyny sposób to znaki ograniczające, nikt już nie używa kierunkowskazów a policja egzekwuje prawo jedynie przy okazji przeprowadzanych akcji typu powróty z weekendu. Izraelici decydują.

    Odpowiedz
  • ra(2008-10-29 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Przepis trochę dziwny. No bo jak takie zdarzenie "zauważyć" i WYEGZEKWOWAĆ ZAPŁATĘ , jeśli to się dzieje błyskawicznie i na trasie ?

    Odpowiedz
  • Myśl!(2008-10-27 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Z rowerami to jest przesada, ale oczywiście posłowie nie jeżdzą rowerami.

    Co jest bardziej ryzykowne jazda rowerzysty po przejściu dla pieszych czy jazda roweru wśród samochodów???

    Trzebaby jeździć wokół sejmu na rowerach w większej ilości, by posłowie zrozumieli coś.

    Odpowiedz
  • raffaello(2008-10-24 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    zapytanie: zostalem zatrzymany przez policje za przekroczenie predkosci i ukarany mandatem 300 zl.plus za brak swiatla cofania odebraniem dowodu rejestr.odmowilem zaplaty mandatu z uwagi na brak zapisu z suszarki.zadajac pytanie czy moge zobaczyc moja predkosc uzyskalem odpowiec ze juz wykasowal iskieruja sprawe do sadu.nie otrzymalem rzadnego potwierdzenia o skierowaniu tej sprawy.defakto predkosc przekroczylem o okolo 12km/godz. oczywiscie plus 8 pkt.karnych.prosze o komentarz jak mowia przepisy,moze liczyli na lapowke.czy moglem poprosic o wydruk predkosci.

    Odpowiedz
  • antypolska(2008-10-24 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA TO ŻAŁOSNY KRAJ!!
    nic dodac nic ująć jedyeni uciekać z tego żałonsego kraju!!!
    Policjantów powinli wybić co do nogi!! wszystkich z drogówki w raz z Strażą miejską do piachu z nimi!!

    Odpowiedz
  • kierowca i pieszy(2008-10-24 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    do 10
    "Kierowca przejeżdżając na czerwonym zagraża życiu bezpieczeństwu innych osób. Pieszy wchodząc na czerwonym - głównie sobie" niestety mylisz się - jak zabiję pieszego - nawet "na jego własne życzenie" to ja pójdę siedzieć i w ten sposób pieszy-samobójca zagraża kierowcy.
    Przepisy przenoszą odpowiedzialność z winnego na niewinnego np. ktoś ci zajechał drogę, ale że tam była 40 ,to gdybyś jechał 40 to byś zdążył zahamować - ty jesteś winny, anie ten który się wpakował pod twoje auto!

    Odpowiedz
  • to Polska właśnie(2008-10-23 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    U nas tylko to potrafią

    KARAĆ KARAĆ KARAĆ

    podnosić kwoty mandatów, montować więcej fotoradarów, ale nie pomyślą o tym, że polskich dróg to faktycznie nie ma ... poziom ich bezpieczeństwa jest mniej niż zerowy ...

    a jakość i komfort podróżowania - vide ostatnie programy UWAGA na tvn i podróży z dwóch przeciwległych kierunków na spotkanie - z czego jeden przez Polskę (dłuższy, koszmarniejszy, niebezpieczniejszy ...)

    ja mam gdzieś patriotyzm - ja chcę żeby w Polsce drogi budowali Niemcy ("hitlerstrasse" przetrwała ponad 50 lat ...)

    Odpowiedz
  • Jasio(2008-10-23 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wypychanie rowerzystów z chodnika pomiędzy samochody, to nonsens, ale cykliści też muszą pamiętać, że chodnik jest przede wszystkim dla pieszych. Proponuję podpatrzenie przepisów angielskich! Pilne! Pilne! Pilne!

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-10-23 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    To wygłup a nie poważne traktowanie zagrożenia jakim jest "wyprzedzanie na trzeciego".Także przejeżdżanie linii ciągłej jest poważnym wykroczeniem.W tych przypadkach mandat nie powinien byc mniejszy niż 1000 zł.
    Obowiązujący system wysokości mandatów jest ukierunkowany na zdobycie dodatkowych pieniędzy dla budżetów samorządów a nie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.Coraz bardziej ujawnia się /przy różnych okazjach/ niekompetencja rządzących polityków.A miało byc inaczej.

    Odpowiedz
  • guesswho__(2008-10-23 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jest taki kraj, gdzie mandaty są uzależnione od wysokości dochodów (trzeba mieć jakiś papier aktualny potwierdzający dochody). I wiecie co? Tam padł rekord. Już nie pamiętam, ale za przekroczenie prędkości o XX km/h klient zapłacił kilkadziesiąt tysięcy euro :-)

    Co do zmian - okej. Niech będą mandaty inne etc - tylko po co nasz rząd zajmuje sie pierdołami zamiast znowelizować KD, w którym to jest multum martwych przepisów?

    Odpowiedz
  • Kondek(2008-10-23 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    do tryt: jak widza, ze u nas palacze wywalaja pety przez okana samochodow i strzasaja popiol, to przyjezdni mysla, ze popielniczki widocznie mozna tak czyscic

    Odpowiedz
  • tryt(2008-10-23 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do amiga: Masz 100% racji. Niemcy, to kraj ludzi oszczędnych i każdy zbędny wydatek, to hańba. Dlatego tam kultury nauczyły ich wysokie mandaty i nieuchronność kary. W Polsce nie karzą, więc śmieci przywożą do nas i popielniczki samochodowe też wytrząsają na naszych parkingach.

    Odpowiedz
  • shr(2008-10-23 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Taki taryfikator to dyskryminacja - za to samo wykroczenie różne ceny w zalezności od tego, czy popełni je pieszy czy kierowca?
    Znacznie bardziej nagminne jest przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych, na czerwonymświetle, czy też w sposób nieprzepisowy - wchodzenie na jezdnię bez rozglądania się, wymuszanie pierwszeństwa przejścia, przechodzenie przez jezdnię krokiem wybitnie spacerowym.
    Ale policji tyłka się nie chce ruszyć do takich wykroczeń, bo latwiej złapać kierowcę z samochodem niż pieszego.

    Odpowiedz
  • rowerzysta(2008-11-01 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    Modle się o tych, co wymyślają nieżyciowe przepisy jak ten o karaniu za jazdę rowerem po chodniku. Tylko Bóg może im dać rozum.
    Przepis jest martwy i proszę stróżów prawa - nie karajcie za to, choć możecie.
    Okażcie miłosierdzie i pokażcie, że jesteście mądrzejsi.

    Odpowiedz
  • GK(2008-10-23 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co do rowerów, to dla ich własnego bezpieczeństwa, wyganiałabym jednak na chodniki, gdy są puste. W małym miasteczku, gdzie brak komunikacji miejskiej, a ulice są wąskie, bardzo dużo osób w każdym wieku porusza się rowerami. Chodnik pusty, a oni uparcie po jezdni. Jadą wolno, po ubu stronach jezdni, skręcają nie dając żadnych znaków, ani nawet nie oglądając się. Jazda samochodów przypomina bieg przez płotki...

    Odpowiedz
  • _semi(2008-10-23 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    do 1.
    Kierowca przejeżdżając na czerwonym zagraża życiu bezpieczeństwu innych osób. Pieszy wchodząc na czerwonym - głównie sobie

    Wypychanie rowerzystów na ulicę uważam za niepoważne. Ciekawe, czy autor tego pomysłu zgodziłby się, aby pomiędzy tirami przemykało na rowerze np. jego dziecko.

    Odpowiedz
  • Schumi(2008-10-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    U nas można dostać mandat jadać 51 km/h w terenie zabudowanym dwa razy
    1. za nie dostosowanie prędkości tj za spowolnienie ruchu
    2. za nie przepisowa prędkość tj przekroczenie dozwolonej prędkości.

    Zastanawia mnie dlaczego szczegółowe przestrzeganie przepisów nazywa się strajkiem włoskim. Proponuje aby w dzień św. Krzysztofa był dniem kierowców, którzy szczegółowo przestrzegają przepisów. Nagle okaże się, że drogowcy zapomnieli zabrać znak a remont skończył się wiosną ale cały czas obowiązuje 30 km/h i oczywiście fotoradar a to zapomniano odwołać znak zakazu. Sytuacji takich jest ... Z drugiej strony firmy budujące centra handlowe i drogi wwożace tony gliny i ziemi na drogę asfaltową o rolnikach nie wspomne. Wprowadzając przepisy o obowiązu jazdy na światłach mówiono, że to dla naszego bezpieczeństwa będzie mniej wypadków. Na naszych drogach ginie jedna szkoła dzieci w roku o dorosłych nie wspomne. Potrzebujemy dróg i obwodnic. Jasnego prawa które obowiązuje a nie martwych przepisów

    Odpowiedz