Praktyczny poradnik: Niekorzystny wyrok sądu pierwszej instancji można zaskarżyć

10.12.2015, 07:00; Aktualizacja: 17.12.2015, 14:35
Często strony nie zgadzają się z orzeczeniem sądu, uznając je za krzywdzące bądź naruszające obowiązujące przepisy prawa.

Często strony nie zgadzają się z orzeczeniem sądu, uznając je za krzywdzące bądź naruszające obowiązujące przepisy prawa.źródło: ShutterStock

Postępowania sądowe nie należą do ulubionych wydarzeń w życiu człowieka. Często wiążą się one z dużym stresem i poczuciem nierozumienia całej sytuacji, w której się uczestniczy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • j23(2015-12-13 12:31) Zgłoś naruszenie 20

  @Irena anna to wnieś o wyłączenie GP, skoro stali się niewiarygodni... może współpracują z PZU ? kto wie

  Odpowiedz
 • Irena anna(2015-12-13 12:06) Zgłoś naruszenie 02

  manie które najpierw pojawiło się w pierwszej wypowiedzi a po moim komentarzu również w drugiej. GP przestała być dla mnie wiarygodna.

  Odpowiedz
 • Irena Anna(2015-12-13 11:59) Zgłoś naruszenie 02

  Pierwsza wypowiedż zawiera zdanie nie dokończone. Druga jest poprawna.

  Odpowiedz
 • Irena anna(2015-12-13 11:46) Zgłoś naruszenie 12

  Dla mnie wszystko jest w tej kwestii jasne. Może ktoś zechce mi wyjaśnić jakie mogą być powody dla których sąd nie chce wyznaczyć kolejnego terminu rozprawy a wcześniej rozprawy były odraczane. Sprawa cywilna z mojego powództwa przeciwko ubezpieczycielowi jest była odraczana a obecnie Sąd nie wyznaczył nawet terminu rozprawy. Nie odpowiada na moje ;pisma. Udowodniłam na podstawie dokumentów że nie jestem oszustką jak to sugerował ubezpieczyciel. Oskarżyłam ubezpieczyciela o naruszenie moich dóbr osobistych poprzez pomówienie. Od tej pory nic w sprawie się nie dzieje. Najpierw dług. Wiem, że na moją szkodę było popełnione przestępstwo ale nie je4st to żaden powód aby nie rozpatrywać sprawy i działa ć na korz.yść przestępcy. Mam komstytucyjne prawo do rozpatrzenia mojej sprawy przez bezstronny i niezawisły Sąd ale moje prawa są łamane. Sąd odrzucił mój wniosek o zmianę sędziego a sędzia prowadzący sprawę pewno się obraził i nie wyznacza terminu rozprawy co leży w interesie ubezpieczyciela tj. PZU SA. Sama prowadzę swoją sprawę gdyż jest to sprawa prosta.Mogę wnieść skargę do Sądu Okręgowego ale dlaczego mam ponosić koszty z tym związane skoro tak prostą sprawę może rozpatrzyć Sąd Rejonowy. Sprawa dotyczy podwyższenia wypłacanej mi przez ubezpieczyciela niewielkiej renty alimentacyjnej ,zgodnie z przepisami z powodu zmiany stosunków. Czy przeciętny obywatel może liczyć na rzetelne rozpatrzenie jego sprawy w Polsce, która przecież jest demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, jak widać w szczególny sposób.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Irena anna(2015-12-13 11:45) Zgłoś naruszenie 12

  Dla mnie wszystko jest w tej kwestii jasne. Może ktoś zechce mi wyjaśnić jakie mogą być powody dla których sąd nie chce wyznaczyć kolejnego terminu rozprawy a wcześniej rozprawy były odraczane. Sprawa cywilna z mojego powództwa przeciwko ubezpieczycielowi jest była odraczana a obecnie Sąd nie wyznaczył nawet terminu rozprawy. Nie odpowiada na moje ;pisma. Udowodniłam na podstawie dokumentów że nie jestem oszustką jak to sugerował ubezpieczyciel. Oskarżyłam ubezpieczyciela o naruszenie moich dóbr osobistych poprzez pomówienie. Od tej pory nic w sprawie się nie dzieje. Najpierw dług. Wiem, że na moją szkodę było popełnione przestępstwo ale nie je4st to żaden powód aby nie rozpatrywać sprawy i działa ć na korz.yść przestępcy. Mam komstytucyjne prawo do rozpatrzenia mojej sprawy przez bezstronny i niezawisły Sąd ale moje prawa są łamane. Sąd odrzucił mój wniosek o zmianę sędziego a sędzia prowadzący sprawę pewno się obraził i nie wyznacza terminu rozprawy co leży w interesie ubezpieczyciela tj. PZU SA. Sama prowadzę swoją sprawę gdyż jest to sprawa prosta.Mogę wnieść skargę do Sądu Okręgowego ale dlaczego mam ponosić koszty z tym związane skoro tak prostą sprawę może rozpatrzyć Sąd Rejonowy. Sprawa dotyczy podwyższenia wypłacanej mi przez ubezpieczyciela niewielkiej renty alimentacyjnej ,zgodnie z przepisami z powodu zmiany stosunków. Czy przeciętny obywatel może liczyć na rzetelne rozpatrzenie jego sprawy w Polsce, która przecież jrst demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, jak widać w szczególny sposób.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane