Prezes TK odpowiada Kempie. Zobacz treść pisma Rzeplińskiego

11.12.2015, 12:00; Aktualizacja: 11.12.2015, 13:57
Trybunał Konstytucyjny,

Trybunał Konstytucyjnyźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Prezes TK Janusz Rzepliński w piśmie do Beaty Kempy zaapelował o niezwłoczne opublikowanie wyroku TK z 3 grudnia w Dzienniku Ustaw.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • wojtek(2015-12-13 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Spójrzcie co stało się z tym forum? Większość to wpisy pisowskich troli, chamstwo, kłamstwo i prymitywizm tych wpisów poraża, i o to przecież chodzi. Żeby obrzydzić, zohydzić, opluć. Oni piszą za pieniądze, nie czytają odpowiedzi, piszą, plują i lajkują - taka praca.

    Odpowiedz
  • S.D.(2015-12-13 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Według art. 194 ustęp 1 Konstytucji RP „Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów”. W tym składzie, a nie w jakimkolwiek innym, Trybunał orzeka (zob. art. 188) w sprawach: 1) zgodności USTAW i umów międzynarodowych z KONSTYTUCJĄ, 2) zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, 3) zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami, 4) zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych, 5) skargi konstytucyjnej, o której mowa w art. 79 ust. 1. Wyrok K 34/15 z dnia 3.12.2015 r. zapadł w sprawie zgodności USTAWY (ustawy z dnia 25.6.2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym) z KONSTYTUCJĄ Wydany został przez 5 sędziów. Zatem wydany został nie przez Trybunał Konstytucyjny, a jedynie przez 5 osobowy skład sędziowski. Konstytucja niedopuszcza wydania przez 5 sędziów wyroku (orzeczenia) w sprawie zgodności USTAWY z KONSTYTUCJĄ. W konsekwencji wyrok ten jest nieważny z mocy art. 379 punkt 4 Kodeksu postępowania cywilnego. (Kodeks p. c. jest elementem trybu postępowania przed Trybunałem). Prezes Rady Ministrów, działając poprzez Kancelarię PRM, słusznie zwróciła uwagę Prezesa Trybunału na sprzeczność składu Trybunału z przepisem Konstytucji. Przy wydawaniu Dziennika Ustaw Prezes Rady Ministrów działa na podstawie i w granicach prawa (art. 7 Konstytucji). A to oznacza, że nie wolno Prezesowi RM wyrazić zgody na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw oczywiście nieważnego wyroku TK sygn. akt K 34/15.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-12-12 14:24) Zgłoś naruszenie 30

    .............I usłyszałem "kwik Świń odrywanych od koryta " a "Złoty Cielec TVNu -Peteru " kwiczał najmocniej. Jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Jak okradali wstecznie z wieku emerytalnego spracowanych od 15r życia robotników to Im wolno było -to nie był zamach,jak okradali wstecznie tych co mieli wymagane lata w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -to też było OK ,teraz jak zrobi zamach ale Im nie wyszedł to drą mordy , że to jest zamach na nich.

    Odpowiedz
  • Peowskie unowocześnienia z Petru idą w złym kierun(2015-12-12 14:10) Zgłoś naruszenie 10

    myślą o jednym dla własnego dobra kosztem reszty obywateli.Głupi ten kto tego nie rozumie.Rogrywka polityczna sędziego TK nie przystoi randze tego stanowiska aby walczyć z rządem,który mu się nie podoba i wzniecać falę POdziałów.Nie talie znaczenie ma TK.W Polsce wytworzyła się siła,która przez 8 lat była POnad prawem,myśląc że naród to poprze dalej.Jednak ludzie zrozumieli że sitwa gra o swoje dobra i najbliższych a reszta społeczeństwa to plebs spokojnie patrzący na wyniszczanie narodu w imię własnych korzyści,ale tak się nie stało i walka trwa/o wiatraki/..Naród zorganizuje się bardziej aby zdekomunizować kraj i polepszyć życie obywateli.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-12-12 13:45) Zgłoś naruszenie 30

    ......Ja się również zgadzam z tym ,że panu Prezesowi nalezy sie order z ciężkiego medalu. Nie miał watpliwości jak okradano wstecznie zatrudnionych ludzi od 15 roku zycia z wiekue emerytalnego ,nie przeszkadzało mu także wsteczne okradzienie tych którzy 8lta przezd zmainą ustawy mieli wymagany limit prac liczonych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -Pan prezes to istotnie "Odważna" bestia.

    Odpowiedz
  • Inspektor pracy(2015-12-12 13:44) Zgłoś naruszenie 20

    Ja się również zgadzam z tym ,że panu Prezesowi nalezy sie order z ciężkiego medalu. Nie miał watpliwości jak okradano wstecznie zatrudnionych ludzi od 15 roku zycia z wiekue emerytalnego ,nie przeszkadzało mu także wsteczne okradzienie tych którzy 8lta przezd zmainą ustawy mieli wymagany limit prac liczonych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -Pan prezes to istotnie "Odważna" bestia.

    Odpowiedz
  • był taka partia co grała w szachy i przegrała po..(2015-12-12 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    roszadzie.PO-prowadzi grę w brydża jak przystało na dostojników i wistuje trzy razy bez atu,ale przeciwnik przerwał grę POmimo dobrej karty POnieważ dopatrzył się ze tylko gra w piki daje wyniki.Zawrzało wśród szlachty i POdnieśli w sejmie swoje płachty,krzyki,zabawa,swawola a w myślach nie konstytucja tylko pisowska niewola.Scenariusz osłom POdano niech się POzabijają !!!!!!!

    Odpowiedz
  • zyb(2015-12-12 10:37) Zgłoś naruszenie 01

    Kempa chyba nie zna swego miejsca w szeregu

    Odpowiedz
  • Ted(2015-12-12 09:43) Zgłoś naruszenie 01

    Dlaczego na szefa Kancelarii nie zatrudniła Pani Premier prawnika z prawdziwego zdarzenia. Kempa jest tylko administratywistką i plecie trzy po trzy udając prawnika. Przynosi WSTYD KANCELARII !

    Odpowiedz
  • Jarek dosadnie(2015-12-11 22:56) Zgłoś naruszenie 20

    - Pan sędzia Rzepliński popełnia kolejne delikty dyscyplinarne. Gdyby miał trochę honoru, podałby się do dymisji. Trybunał Konstytucyjny nie może się składać z ludzi, którzy łamią prawą i kpią sobie ze swojej misji. Kpią ze społeczeństwa i ze swojego suwerena, jakim jest wybrany przez Polaków rząd. To grupa różnych osób, niekiedy wybitnych, ale bardzo przypadkowych i o zróżnicowanym poziomie

    Odpowiedz
  • enzo(2015-12-11 22:50) Zgłoś naruszenie 11

    Teraz to się okazuje, że każdy sekciarz, to znakomity konstytucjonalista i może kontestować wyroki TK. A normalny człowiek musi znosić ich absurdalne zachowania.

    Odpowiedz
  • krol(2015-12-11 22:37) Zgłoś naruszenie 31

    Samo to,ze taki rzepliński- PZPR i jego kolesie - SB + WSI są sędziamy w TK -dyskwalifikuje ten urząd.To twór zrodzony przez komunę dla ochrony komuny i blikowania naprawy Polski

    Odpowiedz
  • bolo(2015-12-11 22:28) Zgłoś naruszenie 02

    właśnie trzeba tą tępą hołotę na PAL wbijać co podskakuje do szlachty Polskiej i się na konstytucje rzuca razem z tym fryckiem jareczkiem który ani dzieci ani kobiety nie ma tylko kupę facetów.

    Odpowiedz
  • zeno(2015-12-11 18:53) Zgłoś naruszenie 4013

    Ponieważ sędziowie TK mają immunitet którego w zasadzie Bóg może naruszyć , lub seryjny samobójca , to grają w kulki na duże bramki. Będąc świadomym dozgonnego immunitetu nie do zawieszenia przez żadną instytucję może być bandziorem prawnym i śmiać się z Narodu, Rządu i Prezydenta. Coś trzeba z tym zrobić...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ED(2015-12-11 18:14) Zgłoś naruszenie 4310

    Ale to pismo to nie jest odpowiedz na pytanie

    Odpowiedz
  • ela(2015-12-11 18:02) Zgłoś naruszenie 5915

    Proszę mi wytłumaczyć bo czegoś nie rozumiem. PIS łamie prawo?,a to samo robiła PO-PSL i mówi się, że PO-PSL zrobiło błąd? Z szacunkiem, ale proszę się nie ośmieszać.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dorosli niepelnosprawni.(2015-12-11 16:49) Zgłoś naruszenie 343

    dlaczego niewykonano wyroku dot.swadczen dla opiekunuw doroslych niepelnosprawnych, bez zwloki nalezy go wykonac i rzepinski olal opieknuw..................

    Odpowiedz
  • Publikacja tez w NOCY ? ... DAMY RADĘ.(2015-12-11 16:37) Zgłoś naruszenie 2025

    Prezes TK wezwał swoim pismem ... Premier Beatę Szydło o niezwłoczne opublikowanie Orzeczenia Trybunału i słusznie nie prowadzi dyskusji z niejaką KEMPĄ, ale daje jej jedynie do wiadomości to wezwanie, traktując KEMPĘ jako ... "WYSOCE UCZONĄ w ERYSTYCE " ... ale niestety NIEDUCZONĄ w PRAWIE. Pani Kempa znana KŁAPACZKA ... to może sobie pisać i wysyłać takie dyrdymały ... na BERDYCZÓW. Rodzi się samorzutnie pytanie : dlaczego Niektórzy są tak TĘPI w PRAWIE ... jak TĘPE SCYZORYKI ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ad vocem do @Gość(2015-12-11 13:28) Zgłoś naruszenie 11620

    To nie była wykładnia prawa. To jest moja opinia o człowieku, który bierze udział w tworzeniu Ustawy o TK, która jak się okazuje jest w części niekonstytucyjna, potem ten sam człowiek zamiast honorowo się podać do dymisji dalej uczestniczy (w/g mnie mataczy) w ferowaniu wyroków. Dla mnie w takiej chwili jako niezależny organ pozostaje tylko Sąd Najwyższy. Do TK nie mam już zaufania. Mowa była o prezesie Rzeplińskim.

    Odpowiedz
  • Czy wiecie, że(2015-12-11 13:05) Zgłoś naruszenie 7624

    ok 40 orzeczeń TK za władzy PO, sobie leży odłogiem i ani jednego upomnienia do PO-PSL nie było by je wykonać natychmiast. To świadczy, jak mało konstytucyjnym organem jest TK z Rzeplińskim na czele. To jest pogarda dla prawa, taka wybiórczość. To nie ma nic wspólnego z orzekaniem, to po prostu zwykłe draństwo.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz