Witek: Orzeczenia Trybunału ukażą się o czasie

10.12.2015, 15:50; Aktualizacja: 10.12.2015, 15:55
Elżbieta Witek

Elżbieta Witek, Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazetaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta

Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ukażą się o czasie w Dzienniku Ustaw - zapewniła w Sejmie rzecznik rządu Elżbieta Witek. Trybunał wydał dwa wyroki dotyczące wyboru sędziów: 3 i 9 grudnia. Żadne z orzeczeń nie zostało do tej pory opublikowane w Dzienniku. "Pani premier dochowa wszelkich terminów, wszystko będzie się odbywało zgodnie z obowiązującymi przepisami" - podkreśliła Elżbieta Witek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • bolo(2015-12-10 16:41) Zgłoś naruszenie 20

    A ja mam pytanie z innej serii: czy włascicielem GazetyPrawnej jest Ringier Axel Springier - niemiecka spółka, która kontroluje 80% gazet w Polsce. To tłumaczyłoby waszą linie - służba Berlinowi. A Berlin nie boi sie tak żadnej innej partii jak własnie PiS. Co na to armia lemingów ?

    Odpowiedz
  • magister(2015-12-10 16:33) Zgłoś naruszenie 11

    Dlaczego wszystkie media łącznie z #gazetaprawna podają: "Prezydent, nie czekając na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, odebrał ślubowania od nowych sędziów." Skoro TK orzekł nieodwołalnie, że Prezydent nie mógł odebrać ślubowania od nowych sędziów bo nie byli sędziami. Dlaczego nie byli sędziami? Bo w chwili gdy dokonywano ich wyboru przynajmniej 3 stanowiska sędziowskie były już zajęte. Prawo jest jasne i logiczne, także proszę pisać zgodnie z wiedzą. Prezydent odebrał przysięgę od osób wybranych uchwałą Sejmu, które sędziami nie są.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane