Jako of counsel pokieruje praktyką prawa konkurencji. Pełniąca wcześniej tę rolę Paulina Józefczuk przez kilka najbliższych miesięcy będzie wspierać jednego z kluczowych klientów kancelarii w ramach tzw. secondmentu.

"Piotr Skurzyński jest radcą prawnym, specjalizuje się we wszystkich aspektach polskiego i unijnego prawa konkurencji. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie prawa pomocy publicznej, prawa konsumenckiego oraz szeroko pojętego prawa Unii Europejskiej. Posiada również szeroką praktykę w realizacji projektów związanych z regulacją sektorów infrastrukturalnych, w tym w szczególności sektora telekomunikacyjnego, energetycznego i kolejowego.

Przed dołączeniem do kancelarii Wierzbowski Eversheds przez ponad 10 lat związany był z warszawskim biurem międzynarodowej kancelarii Linklaters. W tym czasie doradzał międzynarodowym korporacjom z różnych sektorów gospodarki, m.in. energetycznego, telekomunikacyjnego, farmaceutycznego, a także handlu hurtowego i detalicznego oraz producentów FMCG. Reprezentował klientów przed prezesem UOKiK i Komisją Europejską w postępowaniach dotyczących porozumień ograniczających konkurencję oraz nadużywania pozycji dominującej na rynku. Pracował przy wielu międzynarodowych transakcjach M&A, doradzając w kwestiach zgodności dokumentów transakcyjnych z prawem konkurencji oraz reprezentował klientów w złożonych postępowaniach z zakresu kontroli koncentracji zarówno przed prezesem UOKiK, jak i KE. Uczestniczył w przygotowywaniu programów zgodności działalności z prawem konkurencji i prowadził wiele szkoleń o tej tematyce. Zakres jego obowiązków obejmował również organizowanie i nadzorowanie pracy zespołu młodszych prawników.

Niezmiennie od 2011 roku rekomendowany jest przez międzynarodowy ranking Chambers Europe jako wiodący polski specjalista z zakresu prawa konkurencji. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Ma na swoim koncie liczne publikacje dotyczące tej tematyki.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego, prowadzonego przez Institute of Continuing Education University of Cambridge i Uniwersytet Warszawski."- czytamy w komunikacie kancelarii.

PS