TK: Sędziowie Rzepliński i Biernat wyłączeni z rozprawy 9 grudnia

04.12.2015, 17:37; Aktualizacja: 04.12.2015, 18:05
Andrzej Rzepliński/ fot. Wojtek Górski

Andrzej Rzepliński/ fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

Prezes i wiceprezes TK zostali wyłączeni z rozpoznawania nowelizacji na swój wniosek. Postanowienie trojga sędziów TK w tej sprawie zapadło w środę. Jak wskazano w jego uzasadnieniu, jeden z kwestionowanych przepisów nowelizacji przewiduje wygaszenie kadencji prezesa i wiceprezesa TK, którymi są obecnie Biernat i Rzepliński, a zatem "dotyczy bezpośrednio ich statusu w ramach Trybunału Konstytucyjnego".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • bolo(2015-12-04 18:38) Zgłoś naruszenie 172

    Nie mogę patrzeć na tego pachołka Platformy a Wy?

    Odpowiedz
  • szmieszne ale prawdziwe(2015-12-04 18:57) Zgłoś naruszenie 124

    Tak wygląda osoba / ze zdjęcia / dbająca o przestrzeganie prawa? Tylko jest pytanie : dla kogo same prawa a dla kogo wszelkie obowiązki ? Wstyd mi za takich osobników którzy jeszcze próbują udawać sędziów TK. Dowód na to mamy już po-dostatkiem.

    Odpowiedz
  • Większość(2015-12-04 20:21) Zgłoś naruszenie 113

    Plwają, ujadają, złorzeczą, znaczy jest dobrze. Sitwa jeszcze wierzga, ale mam nadzieję, wiem, że Pan Kaczyński to taki polityczny pitbul, jak już złapie za gardło, to tego uścisku nie da się już popuścić nawet łomem. Poczekamy na ostatnie śmiertelne drgawgi sitwy. Już nawet nie módlcie się o przebaczenie. Już go nie będzie. Jak głosi stare chińskie przysłowie ,poczekamy aż wasze trupy spłyną w dół rzeki. Panie prezydencie kłaniamy się Panu czapką do samej ziemi!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasi(2015-12-04 23:36) Zgłoś naruszenie 41

    ludzie , gdzie my jestesmy ? Jezeli chodzi osadownoctwo , to generalnie mowiac wieksza polowa sedziow byli szkoleni przez byly system totalitarny . A w tym systemie , zeby zostac sedzia musiales sprzedac " swoja dusze " , mowiac kolokwialnie . A to wszystko dzieki tzw " grubej kresce" lansowanej przez Mazowieckiego I caly glowny nurt medialny . Dlatego mamy wszedzie szpiegow , sprzedajnych sedziow I prokuratorow , w wojsku i policj , edukacji ... . Stad nie dziwmy sie , ze do Polski moze kazdy przyjechac I oczerniac na zywca nasza kulture , nasza godnosc ... itd itd . Jest jakas nadzieja w nowym rzadzie I prezydencie . Jezeli sie nie opamietamy , to mozemy zle skonczyc . Mam tu szczegolnie na mysli geopolityke.

    Odpowiedz
  • robotnik (2015-12-05 08:00) Zgłoś naruszenie 31

    kasta prawniczo-sądownicza broni koryta z ośmiorniczkami

    Odpowiedz
  • pan budka oraz sędziowie,którzy kombinują niezgodn(2015-12-05 09:26) Zgłoś naruszenie 32

    z prawem POwinni sami zrezygnować z sędziowania bo inaczej,to ludzie będą krzyczeć sędzia kalosz....i tracić zaufanie do zawisłości delikwentów.Albo POlitykierstwo albo sędziowanie....OKROPNY WSTYD !!!!!!

    Odpowiedz
  • as(2015-12-05 03:15) Zgłoś naruszenie 31

    takich pasibrzuchow jak na foto to wogole powinni odeslac na zasluzona emeryture zmniejszona o 50% i na leczenie otylosci bo tkanka tluszczowa nie pozwala na trzezwe myslenie to tak jak po alkocholu tacy ludzie nie powinni pracowac na takich stanowiskach i nie uczciwie wydawac rekomendacje offe - wiek emerytalny tylu mlodych ambitnych prawnikow ale sitwa ich nie dopuszcza

    Odpowiedz