Maciej Strączyński: Andrzej Duda może być postawiony przed Trybunałem Stanu

03.12.2015, 16:57

Prezydent powinien liczyć się z konsekwencji wczorajszego przyjęcia ślubowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego - uważa Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Cochoł do ... JAŚKA (2015-12-06 11:48) Zgłoś naruszenie 50

    " Miałeś CHAMIE ... złoty róg Miałeś CHAMIE ... czapkę z piór, Czapkę ... wicher niesie, Róg ... huka po lesie, Ostał Ci się jeno ... sznur, OSTAŁ CI SIE JENO ... SZNUR "

    Odpowiedz
  • tedi(2015-12-05 15:38) Zgłoś naruszenie 15

    TK za trzymal lustracje. TK do likwidacji !!!

    Odpowiedz
  • gosc(2015-12-05 11:30) Zgłoś naruszenie 85

    Nie mogę pojąć tej krótkowzroczności prezydenta. Kadencja szybko upłynie i co dalej? Obawiam się,że będzie się działo!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • potrzebna lustracja władzy,aby wreszcie panował (2015-12-05 10:02) Zgłoś naruszenie 64

    porządek i wyrzucić z zajmowania decydujących stanowisk ludzi związanych z PZPR,ZSL i innymi POmiotami POkomunistycznymi,którzy jątrzą rany polaków od 26 lat i otrzymują medale na klapę jak za świetności PRL-u.

    Odpowiedz
  • haha(2015-12-05 09:58) Zgłoś naruszenie 510

    POwskie warchoły, sieją anarchię, zamęt i LIBERUM VETO.Przegrali, a i tak mącą i za pomocą stronniczego TK chcą uniemożliwić sprawowanie rządów DEMOKRATYCZNIE WYBRANEJ WŁADZY. JEDEN WIELKII POwski kwik świń odrywanych od koryta.

    Odpowiedz
  • Mały Jaś(2015-12-04 22:26) Zgłoś naruszenie 38

    Z tego co się orientuję, to wysuwanie pod adresem prywatnej osoby, a zwłaszcza urzędnika państwowego gróźb jest karalne. Maciuś przemyśl swoją wypowiedź póki czas, ok?

    Odpowiedz
  • as(2015-12-04 10:02) Zgłoś naruszenie 60

    Nie mogli postawić prezesa NIK, nie ma takiej procedury prawnej. Dlatego nie oszukuj

    Odpowiedz
  • Norbert(2015-12-04 00:01) Zgłoś naruszenie 3015

    ostatecznie cztery lata szybko miną, o ile wcześniej naród nie wyjdzie na ulicę i nie zrobi polskiego Majdanu to nikt go już więcej nie wybierze, a wtedy kolejny rząd dobierze do dupy i marionetce i kuglarzowi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mon(2015-12-03 21:43) Zgłoś naruszenie 104

    ale oglądałeś/ czytałeś orzeczenie Trybunału? Bo to jest wyjaśnione.

    Odpowiedz
  • europejczyk(2015-12-03 21:25) Zgłoś naruszenie 628

    To niech Pan Sędzia będzie uprzejmy wskazać konkretny przepis Konstytucji lub ustawy o TK z 25 czerwca 2015, sprzed listopadowej nowelizacji, który zobowiązywał Prezydenta do odebrania przyrzeczenia od 5 osób wybranych przez Sejm, których wybór uznano za pozbawiony mocy. Bo o ile potrafię czytać, to takiego przepisu nie ma.

    Odpowiedz