statystyki

Drużyna PiS do misji specjalnej w trybunale

02.12.2015, 00:49; Aktualizacja: 02.12.2015, 01:45

Tylko jeden z kandydatów na sędziów TK zgłoszonych przez PiS specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Są za to wśród nich prawnicy związani ze SKOK-ami oraz eksperci od katastrofy smoleńskiej.

Henryk Cioch to były senator PiS z Lublina i profesor na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Specjalizuje się w prawie cywilnym, a zwłaszcza w prawie rzeczowym, spółdzielczym i fundacyjnym. W Senacie blisko współpracował ze współzałożycielem SKOK-ów Grzegorzem Biereckim (razem zasiadali m.in. w komisji budżetu i finansów publicznych, był także doradcą zarządu Kasy Krajowej SKOK). Dziś jest członkiem rady naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki, w której Bierecki jest wspólnikiem. Cioch ukończył też aplikację sądową, a od 1997 r. wykonuje zawód adwokata. Działa w Ruchu Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego. Był członkiem PZPR.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane