statystyki

Niejasna kara dla piratów

autor: Piotr Szymaniak26.11.2015, 00:00; Aktualizacja: 26.11.2015, 08:13

Samorządowe kolegia odwoławcze zaczynają uchylać decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h.

18 maja weszły w życie przepisy pozwalające zatrzymywać prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami funkcjonariusze po stwierdzeniu takiego wykroczenia przekazują dokument staroście, a ten wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu go na trzy miesiące. Zaczęły się już jednak pojawiać pierwsze rozstrzygnięcia samorządowych kolegiów odwoławczych (np. w Tarnowie i Ciechanowie) uchylające takie decyzje starosty i nakazujące ponowne rozpatrzenie sprawy. Dotyczy to przypadków, w których kierowca odmówił przyjęcia mandatu i sprawa została skierowana do sądu.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mmm(2015-11-26 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Wasiak widzę trafnie odróżnia fizyczne zatrzymanie prawa jazdy przez policjanta od odebrania uprawnień do kierowania. To pierwsze może uczynić policjant, to drugie wyłącznie organ administracji, prokurator albo sąd, ale nie policjant.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane