Scenariusz działań hakerów wygląda za każdym razem podobnie. Użytkownicy poczty e-mail dostają wiadomości mające sugerować, że wszczęto przeciwko nim działania prawne. Każdy taki e-mail zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może zainfekować komputer.

Nie inaczej było w przypadku kancelarii Pieróg & Partnerzy, która poinformowała, że w dniach 9-10 listopada szereg osób fizycznych i prawnych otrzymało z adresu mailowego info@tokksa.pl wiadomość zawierającą wezwanie do zapłaty lub informacje o przekazaniu przeciwko nim aktu oskarżenia.

W podpisie wiadomości widniała nazwa oraz adres kancelarii.

- Wiadomości te nie zostały wysłane z serwera kancelarii Pieróg & Partnerzy, a ich autorem nie jest żaden ze współpracowników ani pracowników - informuje Joanna Presz-Król, partner zarządzający w kancelarii. Dodaje, że podjęto już kroki prawne w celu wyjaśnienia sprawy.

Kancelaria uruchomiła też specjalny adres e-mail: zawiadomienie@pierog.pl, pod który można przesyłać informacje, że było się adresatem takiej wiadomości.

PS