statystyki

Ja w sprawie felietonu prezesa...

autor: Łukasz Urbański17.07.2015, 00:00; Aktualizacja: 17.07.2015, 11:17
dr Łukasz Urbański, radca prawny / fot. Borys Skrzyński

dr Łukasz Urbański, radca prawny / fot. Borys Skrzyńskiźródło: Materiały Prasowe

Ostry atak skierowany pod adresem innych reprezentantów samorządu radcowskiego, którzy dostrzegają konieczność współdziałania z adwokatami w walce o nasze prawa, jest wysoce niestosowny - pisze dr Łukasz Urbański, radca prawny. 

Po lekturze artykułu wiceprezesa Krajowej Rady Radców Prawnych mec. Zbigniewa Pawlaka można zadać kluczowe pytanie: po co właściwie jest samorząd radców prawnych?


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • B88(2015-07-17 12:11) Zgłoś naruszenie 10

  Mec. Urbański napisał to o czym wielu myśli. Skostniały sposób patrzenia na świat prezentowany przez KRRP wymaga naprawy. Teraz oddaje ona pole na każdym kroku. Czas na zmiany. Działacze w stylu mec Pawlaka powinni dać sobie już spokój i udać się na, od dawna zasłużoną, emeryturę.

  Odpowiedz
 • Cezar(2015-07-17 13:48) Zgłoś naruszenie 10

  Popieram. Razem z radcami powinniśmy dążyć do ustalenia zwrotu kosztów na poziomie rynkowym, i to z wpisaniem zasad waloryzacji. Powinniśmy współpracować również w procesie legislacyjnym. Spory między korporacjami powinny dotyczyć tego co je różni, a nie określania warunków prawnych funkcjonowania radców i adwokatów w wymiarze sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • Paweł(2015-07-17 11:04) Zgłoś naruszenie 10

  Brawo dla doktora mec. Urbańskiego, wreszcie ktoś miał odwagę rzetelnie zdiagnozować problem! Wiceprezes mec. Pawlak, krytykując dynamiczne i skuteczne działania Wiceprezesa mec. Chróścika będącego jednocześnie Dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie popełnił bardzo duży błąd. Zgadzam się z autorem, że w KIRP potrzebne są działania faktyczne, a nie pozorne. Nie można stopować ludzi, którzy wiedzą jak wygląda proces legislacyjny, chcą zrobić coś dobrego i dla samorządu i dla klientów.

  Odpowiedz
 • Viator(2015-07-17 11:10) Zgłoś naruszenie 10

  Państwo w degrengoladzie organizacyjnej i moralnej. Prawo i jego instytucje w nieładzie a prawnicy? Zajmują się polemikami o swoim środowisku. O tempora...

  Odpowiedz
 • Irakay(2015-07-25 21:43) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł słuszny, ale wcale mnie nie cieszy. Myślałem, że tylko w samorządzie adwokackim pozoruje się działania na rzecz swoich członków, a tu proszę ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane