Suchodolska: Konstytucyjność a polityka

autor: Mira Suchodolska15.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 15.04.2015, 08:39

Bankowy tytuł egzekucyjny jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Tak orzekł Trybunał Konstytucyjny. Usankcjonował to, o czym od przynajmniej dwudziestu lat głośno mówią adwokaci, przedsiębiorcy tudzież zwyczajni ludzie, którzy padli ofiarą tego komunistycznego reliktu prawnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • Smt(2015-04-15 15:05) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna Pani,
  wszyscy wierzymy w to, że polityka nie ma wpływu na treść orzeczeń i decyduje tylko treść Konstytucji. Ale wiadomo- wiara nie potrzebuje dowodów- a nawet, poszukiwanie dowodów jest szkodliwe.
  Wypada tylko zastanowić się czy rzeczywiście przesłanka naruszenia równości stron przy bte jest najistotniejszą i rzeczywiście istniejącą. Poza tym jakoś nie bardzo umiem sobie wyobrazić równość dłużnika- kredytobiorcy z bankiem.
  Wreszcie, jednym z podnoszonych argumentów był brak możliwości weryfikacji przez Sąd zasadności roszczenia banku- a jakąż to możliwość badania wierzytelności banku ma Sąd, gdy wpłynie weksel z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane