statystyki

Punktualność cnotą prawników

autor: Ewa Maria Radlińska30.03.2015, 08:27; Aktualizacja: 30.03.2015, 10:24

Spóźnić się na rozprawę zdarza się każdemu pełnomocnikowi czy obrońcy. Chodzi jednak o to, by nie stało się to regułą. Można bowiem stworzyć niekorzystną sytuację dla siebie i klienta, a w skrajnych przypadkach zainteresować rzecznika dyscyplinarnego.

Spóźnia się czasem każdy. Justin Bieber spóźnił się dwie godziny na swój koncert w Londynie, Radosław Sikorski - na początku swojego urzędowania jako marszałek Sejmu - spóźnił się na obrady 20 min, Barack Obama spóźnił się 25 min podczas swojej polskiej wizyty na uroczystą kolację do Pałacu Prezydenckiego. I spóźniają się też prawnicy na rozprawy.

Logistyka rozpaczy

- Niestety, zdarzyło mi się spóźnić na rozprawę - przyznaje radca prawny Michał Paprocki z Kancelarii Radcowskiej Chmaj i Wspólnicy. I tłumaczy czemu: - Mimo, że zaplanowałem podróż do sądu w innym mieście z dużym zapasem czasu na nieprzewidziane okoliczności, to wypadek na drodze i brak jakiegokolwiek objazdu uniemożliwiły mi dotarcie na miejsce na czas. Trafnie kiedyś zauważył polski aforysta Wojciech Bartoszewski: "Nie wierzcie zegarom – czas wymyślił je dla zabawy".


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • agata(2015-03-31 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście spóźnienie może się sporadycznie zdarzyć każdemu. Ale jeżeli zdarza się to sędziom nagminnie to jak się zachować? Niejednokrotnie godzinami siedzi się pod salą i nawet przepraszam nie padnie. Natomiast spóźnienie pełnomocnika jest zawsze komentowane. Sędziowie błędnie przewidują czas rozpraw i głównie jest to przyczyną opóźnień. Bywa także, że kawa czy narada w wydziale jest przyczyną opóźnienia. Może przewodniczący wydziałów pomyślą o zmarnowanym czasie pełnomocników ?

    Odpowiedz
  • wjw(2015-03-30 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziów za to punktualność w zdecydowanej większości nie dotyczy...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane