30 laureatów wyłoniła kapituła, w której skład wchodzili m.in. prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Zwara, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusz Sałajewski oraz redaktor naczelna DGP Jadwiga Sztabińska.

Redaktor Sztabińska podkreśliła podczas uroczystości, że poziom kandydatów był tak wysoki, iż grupa laureatów to prawdziwa crème de la crème środowiska młodych prawników. Jednocześnie zaznaczyła, że tegoroczny konkurs pod wieloma względami obfitował w nowości. – Jedną z nich jest fakt, że oto na pierwszy miejscu mamy mężczyznę bo przypomnę, że dwie poprzednie edycje rankingu wygrywały kobiety – powiedziała, dodając jednak, że dwa kolejne miejsca na podium przypadły paniom.

- I znaleźliśmy się w wieku, trudna rada, że się człowiek przestał dobrze zapowiadać. Ale za to z drugiej strony cieszy się, że się również przestał zapowiadać źle – żartował na scenie, przywołując słowa piosenki z Kabaretu Starszych Panów, dr Bartosz Turno, radca prawny z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, tegoroczny zwycięzca konkursu.

Ranking jest wspólnym przedsięwzięciem Dziennika Gazety Prawnej i wydawnictw Wolters Kluwer oraz LexisNexis.

Pełna lista zwycięzców 3. edycji TUTAJ.

ESZA