Rywalizacja w turnieju głównym toczyła się na trzech kortach w kategoriach: single pań, single panów kategoria open, single panów kategoria +45, gra podwójna panów open i gry mieszane.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla zawodników oraz osób im towarzyszących możliwość wzięcia udziału w miniturniejach badmintona oraz squasha, które cieszyły się dużym powodzeniem i niespodziewanie dostarczyły ich uczestnikom oraz publiczności sporych emocji.

Zarówno kibice jak i gracze zgodnie podkreślają, że turniej stał na najwyższym poziomie amatorskiego tenisa. Niezapomniane mecze rozgrywały tenisistki w konkursie pań, którego finał z pewnością przejdzie do historii zawodów prawniczych, jako jeden z najbardziej zaciętych i widowiskowych pojedynków singlowych. Wiele emocji wzbudziły także pojedynki deblistów i par mieszanych.

W I Otwartych Halowych Mistrzostwach Śląska Prawników w Tenisie o Puchar Dziekana OIRP w Katowicach zwyciężyli:

- w kategorii pań - Joanna Neumann de Spallart pokonała w finale Karolinę Szudek,

- w kategorii panów open - Rafał Sasiak zwyciężył Macieja Gaconia,

- w kategorii panów +45 - Piotr Ligus zwyciężył Piotra Zarzeckiego,

- w grze podwójnej panów - para: Piotr Ligus, Marek Krypner pokonała parę: Rafał Sasiak, Marcin Rogowski,

- w grze mieszanej - para: Karolina Szudek, Maciej Sechman zwyciężyła parę: Hanna Orlikowska, Michał Pawlas.

Z kolei w turnieju badmintona pań zwycięstwo odniosła Joanna Jakubowska pokonując po zaciętym meczu Joannę Neumann de Spallart, natomiast w zawodach badmintona panów ze złota cieszył się Krystian Mularczyk, wygrywając w finale z Pawłem Klimkiem.

Ryszard Ostrowski, radca prawny, dziekan OIRP w Katowicach dziękując wszystkim uczestnikom za wspaniałe zawody, niezłomnego ducha walki i niezapomnianą atmosferę, wyraził nadzieję, że Otwarte Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie już na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych integrujących środowiska prawnicze z całej Polski.

Źródło: OIRP w Katowicach