Zarejestrujesz samochód z kierownicą po prawej stronie? Rząd przegrywa wojnę o legalność aut z Anglii

autor: Tomasz Żółciak02.01.2014, 07:52; Aktualizacja: 07.01.2015, 13:58

Polskie prawo nie zezwala na rejestrację pojazdów z Wysp. Ale może się to wkrótce zmienić

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • k(2014-01-02 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    większość kupuje stare lub starsze graty albo nowe i spłaca wieki a oni nie za swoje limuzynami z kierowcą na co dzień się rozbijają itp. nowe samochody wszystkie już chyba nadal ceny kosmiczne zupełnie nieadekwatne do zarobków obywateli, zatem będą sprowadzać tzw. graty i jeszcze do nich dokładać, płacić różne podatki, opłaty z tego co ciężko zarobili, uciułali, poza tym jak wiadomo już jakie będzie stanowisko UE, to należy szybko zmienić przepisy, niezależnie od ich oceny, która i tak nie ma znaczenia, tak jak liczne, różne głosy sprzeciwu obywateli, dotyczące „obciążającego” prawa krajowego, o którym decyduje zawsze mniejszość albo niech ci decydenci płacą z własnych kieszeni, sprzedają sami albo komornik za nich ich majątki w specjalnym przyspieszonym trybie najlepiej, a nie później płaca miliony odszkodowań i zabierają lub podwyższają innym, by jakieś „dziury” wyrównać,

    Odpowiedz
  • Toni(2014-01-02 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy brak zniżek w ubezpieczeniu OC i fala aut z kierownicą z prawej strony nie napłynie.

    Odpowiedz
  • pawcio(2014-01-02 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Te barany z wiejskiej za wszelką cene bedą bronić i lobbować ...ale już daremnie.
    Dawno powinni angliki dopuścić.
    Ciekawe kto i z czyich pieniędzy zaplaci karę???
    Szkoda gadać jak ta polska jest durnie rządzona

    Odpowiedz
  • Realista(2014-01-02 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    jak tylko na polskich drogach pojawią się pojazdy z kierownicą po pr. stronie, automatycznie zwiększy się ilość szkód powypadkowych. Takimi autami zaczną jeździć ludzie, którzy kompletnie nie mają pojęcia o użytkowaniu takiego pojazdu. Większa ilość wypadków równa się większa podwyżka składek OC. !!

    Odpowiedz
  • keszet(2014-01-02 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dopuścić z podwójną stawką za ubezpieczenie. I wilk (prawo unijne) i owca zwiększenie kolizji) będą syte.

    Odpowiedz
  • Łukasz Wilczkowski(2014-01-04 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mój znajomy zrobił sobie w VW Passat przekładkę z UK na PL. Po obliczeniu wszystkiego wyszło mu co prawda parę złotych taniej, ale powiedział, że zrobił to pierwszy i ostatni raz... dziś dziwne trzaski i inne takie w desce rozdzielczej u niego to standard... Tym wszystkim, którzy tak ostro chcą wprowadzenia kierownicy z prawej strony tj. nie robienia żadnych przekładek życzę natomiast jak najwięcej szczęścia przy każdym wyprzedzaniu... bo pewnego pięknego dnia go może zabraknąć i wtedy dołączą to corocznej statystyki prowadzone przez Wydziału Ruchu Drogowego w kategorii ranni albo zabici...

    Odpowiedz
  • poco(2014-04-15 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Aneta ma rację. Polactwo będzie jeździć niebezpiecznie, ale Polacy normalnie. Tymi autami jeździ sie tak samo! Nie ma żadnego ograniczenia widoczności przy wyprzedzaniu! chyba, że jedzie baran zaraz za poj. wyprzedzanym. Po prawej stronie , "po krawężniku" widać to samo , co po lewej. Wyprzedzanie jest opisane w Kodeksie i tego się trzymać. Uzależnić prowadzenie pojazdu od stażu za kółkiem (np. 7 lat) i będzie spokój.

    Odpowiedz
  • Aneta(2014-03-20 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba najpierw jeździć takim autem po Polsce i może zauważyć różnicę bo ja jej nie widzę. Potem się wypowiadać... po UK jeżdżą Polskie auta i nie ma z tego tytułu więcej wypadków i są zarejestrowane i mają ubezpieczenia. Najpierw kultura jazdy apotem mówmy o wypadkach bo najwięcej wypadków jest przez np wymuszanie pierwszeństwa... i to nie jest spowodowane tym po której stronie jest kierownica. W innych krajach UE takie auta też są rejestrowane , mają ubezpieczenie i nie stanowią problemu tylko w PL.

    Odpowiedz
  • prawa lewa(2014-05-19 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeździłem takim autem kilka lat w Polsce. Gdyby mi go pijany cymbał na parkingu nie rozbił to dalej bym jeździł! No, może już bym nie jeździł bo by już się biedak za bardzo zestarzał. Ale jak będzie taka możliwość to zaraz taki samochód kupię. Jak się umie jeździć i uważa to kierownica może być nawet z tyłu!!! A różnica w cenach spora i pokrywa piekielną akcyzę.

    Odpowiedz
  • niemiec(2015-01-15 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    jak bedziemy zarabiać tyle co anglicy to nikt nie kupi samochodu z angli tyjko z niemiec

    Odpowiedz
  • sas(2015-01-24 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    W ubiegłym roku siedziałem po raz pierwszy w życiu za kierownicą samochodu sprowadzonego z Anglii . Myślałem że będzie problem z jazdą . Ale jak się okazało to tylko kwestia odpowiedzialności i myślenia. .W ciągu 7 dni po mieście zrobiłem około 700 kilometrów i powiem wprost . Jak się jedzie to kierowca musi myśleć co robi . I to jest tyle co trzeba do jazdy Anglikiem .

    Odpowiedz
  • REALISTA(2015-01-26 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    skoro ta cała Unia jest taka mądra to zamiast nam kazać rejestrować auta z kierownicą po prawej stronie to lepiej nakazać Anglii zmianę ruchu na prawostronny i wtedy wszyscy będą zadowoleni i nie będzie problemów z takimi autami PROSTE JAK DRUT!

    Odpowiedz
  • mm(2015-02-20 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Polska plaga sie zjedzie I przez was ceny pojda w gore. Juz teraz jest problem z zakupem czesci bo wszystkie rozbitki wywozicie jak zmienia przepisy to bedzie wiecej lhd niz rhd w pl to rzad niech ruch na prawostronny odrazu zmieni. Hahaha.

    Odpowiedz
  • wystraszonych szał(2015-04-04 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam że większe niebezpieczeństwo stwarzają stare auta rozsypujące się na naszych drogach niż auto nowsze, w tej samej cenie dostępne na rynku brytyjskim...

    Odpowiedz