WSA: Wydatki kancelarii na kształcenie aplikantów są nie opodatkowane

31.10.2008, 09:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:29
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że zatrudniony w kancelarii prawnej, którego pracodawca pokrył wydatki związane z aplikacją, jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych z tego tytułu.

 

Jedna z kancelarii prawnych wniosła wniosek o interpretację, czy ponoszone przez firmę koszty aplikacji zatrudnionych w niej prawników są ich przychodem i czy w związku z tym pracodawca powinien odprowadzać od nich zaliczki na podatek dochodowy. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym( PDOFizU) wolna od podatku jest wartość świadczeń przyznanych zgodnie z odrębnymi przepisami przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego pracownika, które przysługują pracownikom podejmującym naukę w szkołach lub podnoszącym kwalifikacje zawodowe w formach pozaszkolnych. Kancelaria uznała, że zwolnienie to obejmuje również wydatki związane z aplikacjami.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane