Jara & Partners uzyskała przełomowy wyrok SO

21.09.2012, 09:03; Aktualizacja: 21.09.2012, 11:22
Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił wniesioną przez kancelarię JARA & PARTNERS skargę od wyroku KIO z 22 czerwca 2012 r. i zanegował prezentowaną przez KIO wykładnię ograniczającą prawo wykonawców do uzyskiwania punktów za udostępnione im referencje i potencjał osób trzecich.

Sąd Okręgowy w Katowicach w wyroku z 13 września 2012 r. uwzględnił wniesioną przez kancelarię JARA & PARTNERS skargę od wyroku KIO z 22 czerwca 2012 r. (KIO/UZP 1201/12) i zanegował prezentowaną przez KIO wykładnię ograniczającą prawo wykonawców do uzyskiwania punktów (w ramach oceny ich ofert i wniosków) za udostępnione im referencje i potencjał osób trzecich. Rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego ma przełomowe znaczenie dla firm, które ubiegają się o udzielenie zamówień publicznych powołując się na udostępnioną im wiedzę techniczną, potencjał i doświadczenie podmiotów trzecich (art. 26 ust. 2 b Pzp).


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane