Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

autor: Monika Kuś01.03.2013, 08:00; Aktualizacja: 01.03.2013, 09:48
Oglądanie telewizji

Oglądanie telewizjiźródło: ShutterStock

Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • osama bin laden(2013-03-01 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    dziwne rzeczy piszą w tym artykule; przecież jeżeli telewizor stoi na strychu i się kurzy, to tym samym nie jest w stanie "umożliwiającym natychmiastowy odbiór" sygnału; trzeba najpierw wykonać instalację antenową czyli zamocować gdzieś antenę, poprowadzić od niej kabel antenowy do telewizora, sam telewizor podłączyć do kabla antenowego oraz do prądu; dopiero gdy to wszystko zrobimy, to telewizor wypełnia ustawowe znamię z art. 2 ust. 2 iż "umożliwia natychmiastowy odbiór programu"; jak zakurzony telewizor na strychu pstryczkiem włączymy, to on się nie uruchomi bo nie jest podłączony ani do prądu ani do anteny, więc nie umożliwia natychmiastowego odbioru programu

    Odpowiedz
  • Bądź świadomym faszystą!(2013-03-01 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wspomóż masową faszystowską propagandę i zapłać bo jak tego nie zrobisz to wiesz czym to grozi!

    Odpowiedz
  • Michał(2013-03-01 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiązanie proste: nie rejestrować nowo zakupionych odbiorników. Bo i po co? Misja telewizji publicznej? Wolne żarty. A do domu i tak nie wejdą. Sobie mogą pofukać i pogrozić paluszkiem.

    Odpowiedz
  • =*=(2013-03-01 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Gowin z Dworakiem chcą "zakombinować" zmieniając nazwę tego HARACZU . Zamiast "abonament RTV" na "opłata medialna" za 120 zł rocznie ( dla emerytów czy bezrobotnych to jest wielka suma - czasem trzeba za te sumę przeżyć cały miesiąc , po opłaceniu czynszu) . A teraz najważniejsze - we wczorajszych Sygnałach Dnia za opłacaniem tzw. publicznej RTV PRZEZ WSZYSTKICH POLAKÓW byli posłowie : Rozenek i Kurski - Ruch Palikota oraz Solidarna Polska - tysiące osób które tu są przeciwne temu haraczowi powinny przy wyborach wziąć to pod uwagę (!) Partia która opowie się za całkowitą likwidacją opłacania KILKUDZIESIĘCIOTYSIĘCZNYCH PENSJI w TVP i PR ma wielką szansę zdobyć dodatkowo wiele tysięcy głosów !

    Odpowiedz
  • marie(2013-03-01 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli odbieram z sat.to niech publiczna TV zapłaci abonament tv sat za udostepnienie" swoich misji"

    Odpowiedz
  • Maria(2013-03-01 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest takie prawo i ludzie to lekcewaza i nic z tego nie wychodzi to dlaczego mamy placic za innych.

    Odpowiedz
  • Czytelniku nie daj się zastraszyć(2013-03-01 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jaja sobie z porządnych i uczciwych ludzi robią sobie cwaniacy z Warszawy.

    Od roku wymieniam pisma z pocztą w sprawie abonamentu RTV - dostałem wezwanie do zapłaty za podpisem za okres 2007 - 2012.
    Oni swoje wywody przedstawiają , a ja swoje.
    Obecnie dostałem ponowne wezwanie do zapłaty zwiększone o kilka złotych z aktualnym pięcioletnim terminem zaległości 2008 - 2013.

    POLECAM pisać maile do Poczty Polskiej kwestionujące zasadność tej opłaty.

    Zawsze możecie dostać miłą odpowiedź z uzasadnieniem.
    I dalej się odwoływać od ostatniego maila.
    Trzeba też się powołać na Tuska.
    Niech osobiście płaci teraz za całe te zamieszanie.
    Adres Tuska znajdziecie w Internecie.

    Ja tak robię od ponad roku.

    Czytelniku nie daj się zastraszyć tym wszystkim pismakom , którzy piszą za kasę na zlecenie od RTV .

    Odpowiedz
  • A jakie kary grożą w Polsce(2013-03-01 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    za MOLESTOWANIE i ZMUSZANIE do KUPOWANIA CHAŁTURY??

    JEŻELI NA COŚ MAM OCHOTĘ I COŚ MI SIĘ PODOBA, TO SOBIE TO - KUPIĘ /bez MOLESTOWANIA/.

    Odpowiedz
  • bodek82(2013-03-01 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi się że w Polsce obowiązuje w prawie domniemanie niewinności. Chyba więc poczta musi mi najpierw udowodnić, że używam od 5 lat telewizora, a potem kazać płacić. To działanie wygląda jakby policja zatrzymała mnie za przekroczenie prędkości koło Szczecina i kazała płacić mandaty za wszystkie znaki ograniczenia od Rzeszowa, bo stamtąd startowałem.
    TV żali się, że nie ma kasy na swoją "misję" Jak na razie to ich misja polega chyba tylko na wypłacaniu po 40 tys zł różnym baranom za 30 sekund wycia przed kamerą albo inne drgawki. Zakodujcie sobie to Wasze G... i wtedy okaże się kto to chce oglądać.

    Odpowiedz
  • rydzykant(2013-03-01 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Korzystam z tv kablowej płacąc za to spore pieniądze,w tym za kanały których nigdy nie oglądam a są w pakiecie,np tv Trwam-dlaczego mam płacić obowiązkowy haracz Rydzykowi?

    Odpowiedz
  • To dotyczy aparatów analogowych(2013-03-01 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Bo chyba nie Bezpłatnej Naziemnej TV Cyfrowej.

    Przecież wszędzie są reklamy że to Bezpłatna Telewizja Cyfrowa.

    A co zrobią za moment z tymi co maja te stare Analogowce.
    Toż takie stare pudło nie jest urzadzeniem które może cokolwiek obecnie odebrać - więc nie spełnia podstawowego kryterium opisanego na wstępie artykułu.

    Odpowiedz
  • vb(2013-03-01 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Płacić Hanna i Tomus lIs chca podwyzek

    Odpowiedz
  • jajo(2013-03-01 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    do >>>>10: bodek82 z IP: 83.23.155.* (2013-03-01 10:53)cytat:

    Wydaje mi się że w Polsce obowiązuje w prawie domniemanie niewinności.
    ---dobrze piszesz -"Wydaje mi się .. no właśnie ---WYDAJE...!!!

    Odpowiedz
  • moher(2013-03-01 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jak będzie TV Trwam to zapłacę

    Odpowiedz
  • Oplacac propagande zd,rajcow Polski ? Nigdy !(2013-03-01 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Placic za propagade czerwonych i PObarwionych zdr,ajcow Polski ?
    Nigdy !

    Odpowiedz
  • Dziajaj Dzien "Zolnierzy Wykletych",gdzie o tym ?(2013-03-01 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj jest Dzien "Zolnierzy Wykletych" zamordowanych przez komunistycznych bandytow (dzisiajsi lewica i liberalowie),a RTV milczy,nawet ta Gazeta Prawna milczy,a nawet cenzuruje prawde o naszych Bohaterach ! I co mamy placic ? Za propagande ,za smietnik ?

    Odpowiedz
  • Przerzucilismy abonament RTV na wspieranie T TRWAM(2013-03-01 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ja,moja rodzina,znajomi zamiast placic na RTV,wspieramy TV TRWAM,bo przekonalismy sie,ze tam jest prawda ! Gdy ktos nie wierzy,niech zajrzy tam i sie przekona,porowna prawde z propaganda !
    Radio Maryja,TV TRWAM,Niezalezna ... Przekonaj sie zamiast zasmiecac swoj mozg propaganda ...

    Odpowiedz
  • =*=(2013-03-01 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Sprostowanie do nr 5 - nie chodzi oczywiście o p. Gowina lecz o "dobrego wuja" ZDROJEWSKIEGO , który chce tym razem zmusić WSZYSTKICH Polaków do płacenia tzw. "opłaty medialnej , nawet tych którzy z oglądaniem TVP czy słuchaniem PR nie mają nic wspólnego (!)

    Odpowiedz
  • Peter(2013-03-01 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    TVP to może mnie pocałować. Jak skonczą sie gwiazdowskie lontrakty dla Lisów i tego typu gnid to możwe zapłacę. Ale najlepiej niech wprowadzą kodowany TVP1 i 2 i zobaczymy ilu jest skłonnych zpałacić za te żydowsko postkomunistyczne media

    Odpowiedz
  • ajsza(2013-03-01 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dopóki TV Trwam nie będzie na cyfrowym multipleksie, dotąd ludzie nie będą płacić abonamentu.

    Odpowiedz