Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

autor: Monika Kuś01.03.2013, 08:00; Aktualizacja: 01.03.2013, 09:48
Oglądanie telewizji

Oglądanie telewizjiźródło: ShutterStock

Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • jorry123(2013-03-02 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    czysta manipulacja, przez błąd ustawodacy okazuje się, że TVP jako spółka prawa handlowego nie ma prawa pobierać takiego "świadczenia", dlaczego o tym nie pisze???
    To taka sama rzetelność dziennikarska jak u redaktora Lisa!!! No po prostu podobieństwo kubek w kubek! Wstydźcie się!

    Odpowiedz
  • wolny telewizor(2013-03-02 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    strachy na lachy.
    Tak raz na miesiąc muszą postraszyć trochu ludzi.

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2013-03-02 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jak za okupacji, wstyd wielcy panowie dobrze sytuowani w stolicy.

    Odpowiedz
  • sylwester piekarski(2013-03-02 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nienapisaliscie kto jest zwolniony z placenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, ten artykul jet tendencyjny,niezetelny inaczej mowiac LIPA.

    Odpowiedz
  • Ela(2013-03-02 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, może ktoś z Państwa wie co z tymi co dostali "bonus" nie płacenia za rtv gdy skończyli 60 lat + nie przekraczali dochodu miesięcznej emerytury chyba było 1.600 zł (1 osoba)?

    Odpowiedz
  • edek60(2013-03-02 04:57) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy przyjdą o świcie do mojego mieszkania,będę się bronił z użyciem siły.Zostało mi niewiele lat życia ale nie dam się zeszmacić.Mam w pamięci słowa D.Tuska,że abonamentu nie należy płacić.!!!

    Odpowiedz
  • Voyt.(2013-03-01 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płaciłem, nie płacę i płacić nie będę!!!

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2013-03-01 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mam płacic komuś skoro nie mam zadnej umowy, to tak jak bym dała na tacę. Darmozjady chca utrzymywac się z biednych Polaków. Gonić to towarzystwo.

    Odpowiedz
  • Ha Ha Ha Ha ha(2013-03-01 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy placic za ogladanie tematow zastepczych,gdy lewacko-liberalna banda dokonuje rozbioru Polski ? mamy placic za ogladanie penisa POglupka Palikota,rudego Tuska,zeswinionego Lisa,chlopa z ucietymi jajami i fiutem o nazwisku Anna Grodzka albo POtworow ?
    I za to gnojowisko zadaja zaplaty ! Ha Ha Ha Ha !

    Odpowiedz
  • Niechciany towar(2013-03-01 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się płaci za kablówkę, to już w tym winna byc opłata za korzystanie z telewizora! Jakim prawem żąda sie od nas płacenia dwa razy za ten sam towar??? To sie nadaje do Trybunału!
    SKANDAL!

    Odpowiedz
  • Nie płaci sie za brak zakupu towaru!(2013-03-01 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    A za co płacić? Za ten kicz i deprawacje w telewizji??? Przeciez tu nic innego nie ma jak tylko reklamy, ohydny seks, mordy. gwałty, napady, rabunki, złodziejstwo, chamstwo, itd, itd. A to wszystko przerywane jest jeszcze idiotycznymi konkursami typu :" jaka to melodia" czy też kilkudziesieciokrotnymi w ciągu roku powtórkami filmów. a w radiu to nie ma nic innego jak tylko piosenki. Powtarzanie po kilkadziesiat razy w ciagu dnia. Aż rz...ć sie chce...
    Po licha nam wiec ta wasza telewizja czy radio??? sami dla siebie nadawajcie tę szmire i sami sobie za to płaćcie!

    Odpowiedz
  • Bronek(2013-03-01 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk nie kazał nam płacić za abonament, więc niech nas teraz nie straszą. W końcu jest premierem i powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa.

    Odpowiedz
  • zden-ek(2013-03-01 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zapłaciło 2,5 miliona osób lub firm, które zarejestrowały odbiorniki, ale co z tymi, którzy nie zgłosili kupna urządzeń do odbioru RTV od kilkudziesięciu lat? Trzeba ukarać tych, którzy nie zwrócili uwagi na te sprawę w państwie, w którym prawo jest łamane na każdym kroku. Okrada się emerytów z należnych im świadczeń, uczestniczy w nie swoich wojnach, a nie potrafi się zaprowadzić porządku we własnym kraju. To świadczy o słabości tego państwa!

    Odpowiedz
  • Praktyki MAFIJNE !!!!(2013-03-01 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    WOKÓŁ NAGANIACZE NA KUPOWANIE CZEGOŚ CZEGO NIKT NIE CHCE!!!
    A GDZIE ZASADA SWOBODNEGO WYBORU I WOLNEJ KONKURENCJI??

    Odpowiedz
  • koperek(2013-03-01 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    A GDZIE jest o tych karach ?? bo nie widzę..

    Odpowiedz
  • ksiondz(2013-03-01 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce płaci się podatek od posiadania. Taką rzeczą jest telewizor radio i pies. Przy wszystkich innych towarach płaci się podatek przy zakupie (o ukrtytch nie wsopminam).
    Nie mam telewizora radia psa jeżdże motocyklem - nie płacę.

    Odpowiedz
  • moher(2013-03-01 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    płacę abonament systematycnie od n-lati nie chcę oglądać szmiry serialowej i pseudoprogramów rozrywkowych, zależy mi na tym, żeby Trwam dostała miejsce na multipleksie, dlaczego się tak upierają, aby nie dać, przecież największą grupą oplacającą abonament to ludzie starsi, którzy chcą ogląać Telewizję Trwam

    Odpowiedz
  • A te trzy osoby na zdjęciu zobaczyły?(2013-03-01 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kaszalota gołego.

    Odpowiedz
  • misiek077(2013-03-01 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam wrażenie, że w naszym kraju abonament potrafią ściągać tylko od nas emerytów bo poza tym wszyscy mają go w nosie... i sa bezkarni

    Odpowiedz
  • ajsza(2013-03-01 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dopóki TV Trwam nie będzie na cyfrowym multipleksie, dotąd ludzie nie będą płacić abonamentu.

    Odpowiedz