Jeżeli auto posiada ukryte przez poprzedniego właściciela usterki, można żądać od niego zwrotu części pieniędzy. Sprzedający nie bierze za nie odpowiedzialności tylko wtedy, gdy wynikają one z normalnego użytkowania

Czy mogę żądać od sprzedającego zwrotu kosztów

Po kilku tygodniach od zakupu auta okazało się, że silnik wymaga remontu, a poprzedni właściciel najprawdopodobniej dolał do silnika specjalnego płynu, który uszczelnił przecieki. Jego obecność może wykazać ekspertyza. Czy mogę obciążyć sprzedawcę kosztami remontu?

Czy muszę otrzymać dokumenty w związku z zakupem

Zamierzam kupić samochód, jednak jego właściciel nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu. Twierdzi, że go zgubił i dostarczy wtórnik po jego wyrobieniu. Czy powinienem domagać się przekazania kompletu dokumentów już przy podpisaniu umowy?

Czy muszę zapłacić podwójne OC

Ubezpieczyłem kupione niedawno auto. Zapomniałem jednak wypowiedzieć starą umowę ubezpieczenia zawartą przez poprzedniego właściciela i została ona przedłużona na kolejny rok. Czy to oznacza, że samochód będzie musiał mieć w tym roku podwójne OC?

Czy sprzedawca zapłaci za wymianę hamulców

Po zakupie samochodu musiałem wymienić w nim klocki i tarcze hamulcowe. Moim zdaniem poprzedni właściciel miał obowiązek powiadomić mnie o tym, że są one zużyte. Czy mogę więc domagać się od niego pokrycia kosztów wymiany?

Czy za wykryte wady odpowie poprzedni właściciel

Podczas oględzin kupionego samochodu nie zauważyłem, że nie działają w nim tylne elektryczne szyby i tempomat. Poprzedni właściciel zapewniał, że wszystko jest sprawne. Czy w takiej sytuacji mogę zwrócić się do niego o zwrot części zapłaconych pieniędzy?

Czy można ścigać sprzedawcę za oszustwo

Poprzedni właściciel samochodu sprzedał mi go jako bezwypadkowy, wiedząc, że był w przeszłości poważnie rozbity. Czy można to potraktować jako oszustwo?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.