Od 1 stycznia wejdą w życie unijne przepisy dot. dobrostanu zwierząt. Dotkliwe kary

25.11.2012, 08:49; Aktualizacja: 25.11.2012, 08:57

Od przyszłego roku w Polsce zaczną obowiązywać unijne przepisy dot. dobrostanu zwierząt, czyli o zapewnieniu im odpowiednich warunków chowu. Za nieprzestrzeganie prawa grożą rolnikom kary w postaci zmniejszonych dopłat bezpośrednich - podał resort rolnictwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • werka(2012-11-25 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie, ciekawie,że kościól niegdy nie pochylił się nad losem zwierząt,

    Odpowiedz
  • twój kochany mąż(2012-11-26 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niechajże Bóg będzie błogosławiony na wysokościach iż Maryja ze Józefem Święto-starym nie mieli wentylowanych i oświetlonych kacapłajek dla Jezusowego Dziecia! Wreszcie rozwiązaliśmy problem czy Jezuskowi było zimnowe żłobie! Otóż Unia Europejska wreszcie chciała ulepszyć sytuację ludzi żyjących w żłobach! Piec kaflowy dla każdego tucznika! Pińdzię i gledzę bo nie ma szczerze sposobu komentować tę debilną Unię! Otóż Unia Debilów Europejskich!

    Odpowiedz
  • Bzz(2012-11-25 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    werka śmieszna jesteś. Kościół ma za zadanie troszczyć się o zbawienie ludzkiej duszy, a zwierzęta jak wiadomo duszy nie mają. To po pierwsze. A po drugie, Kościół zawsze potępiał wszelkie akty znęcania się nad zwierzętami, jako że również są stworzeniami bożymi, istotami czującymi. Nie wiesz bo zapewne jesteś katoliczką od święta, jeśli w ogóle jesteś. A po trzecie uważasz, że Kościół będzie budował ochronki dla zwierząt, będzie się przykuwał do torów w obronie zwierząt? Tobie chyba się Kościół pomerdał z jakimś ONZ-em, Zielonymi czy innym dziadostwem.

    Odpowiedz
  • alka(2012-11-25 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Po tobie za to Bzz widać, żeś religijna (y?) nie tylko od święta. Z każdego zdania wypływa pogarda dla ludzi o odmiennych poglądach (śmieszna jesteś, dziadostwo) i przekonanie o własnej nieomylności (wiadomo, że zwierzęta duszy nie mają, wiadomo, że człowiek m. Komu, przepraszam, wiadomo?). Jakie to typowe. Pozazdrościłabym dobrego samopoczucia na swój temat, gdyby nie to, że wątpliwości i zadawanie sobie pytań uważam za objaw wrażliwości i inteligencji.

    Odpowiedz
  • A co innego unia może zaproponować polsce?(2012-11-26 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko kary i kary.

    Odpowiedz
  • KATOLICZKA(2012-11-25 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    DO BZZ. KTO CI POWIEDZIAŁ ŻE ZWIERZĘTA DUSZY NIE MAJĄ ? TO JEST WASZE KATOLICKIE WYOBRAŻENIE O ISTOTACH ŻYJĄCYCH.CZY TY przynajmniej potrafisz wytłumaczyć co znaczy "zbawienie duszy".BRZYDZĄ MNIE KATOLICY, chociaż też nia jestem, taką krzywdę mi zrobili rodzice , chrzcząc dziecko.

    Odpowiedz
  • guzik(2012-11-26 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pilnie poszukuję norm, dla prowadzenie hodowli krokodyli.

    Odpowiedz
  • Bzz(2012-11-26 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Pozdrawiam wszystkich moich oponentów i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się obrażeni, oraz przepraszam, że temat w istocie czysto polityczny przerodził się w dysputę teologiczną, na co oczywiście na tym forum nie ma miejsca.

    Co do tematu zgadzam się zupełnie z Twoim Kochanym Mężem. Unia Europejska jest debilnym tworem, zupełnie totalitarnym i życzę sobie i innym jak najszybszego jej rozpadu

    Odpowiedz
  • werka(2012-11-25 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    bzz-ecie, nie chodzi mi o ochronki, tylko o to ze przez 50 lat słucham kazań i nigy nie było powiedziane żeby tak się mniej wyżywać na zwierzetach. Temat nieistniejący dla nich.Żadnego napietnowania złego traktowania zwierząt gospodarskich i domowych. A mieszkamy na wsi i widzą jak się niektóre zwierzeta traktuje. Ale kto z kim i tak dalej to ich interesuje.

    Odpowiedz