Od 2013 roku w Polsce nie będzie działał żaden sąd?

autor: Anna Krzyżanowska21.11.2012, 07:00; Aktualizacja: 21.11.2012, 08:10
Wymiar sprawiedliwości

Wymiar sprawiedliwościźródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2013 r. w Polsce nie będzie mógł zgodnie z prawem funkcjonować żaden sąd – alarmują sędziowie. Jak to możliwe? Ministerstwo Sprawiedliwości, chcąc doprowadzić do zreorganizowania 79 sądów rejonowych, jednym ruchem zniosło istniejące dziś sądy powszechne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • A.(2012-11-21 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Po tym rządzie nie pozostanie nic

    Odpowiedz
  • wielu(2012-11-21 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy nadzieję,że MS pozostanie nieugięty. Trzymamy kciuki Panie Ministrze

    Odpowiedz
  • mg(2012-11-21 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi się, że koncepcja prezentowana przez MS jest absurdalne. Skoro zostało uchylone rozporządzenie tworzące sąd, to nie można mówić, że zostało ono już skonsumowane. Szersze uzasadnienie:
    http://emeswatch.blogspot.com/2012/11/lub-luban-czyli-o-tym-jak-zapomniano_18.html

    Odpowiedz
  • czarny(2012-11-21 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co ta sitwa nie wymyśli, żeby wstrzymać ustawę.

    Odpowiedz
  • POPISowiec(2012-11-21 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze . To są urzędy nie sądy , sędzia baba . prokurator baba , adwokat baba , sekretarka baba , lekarz psychiatra też baba . przekładają papiery z kupki na kupkę . Sprawy się ciągną latami . Do domu wnuki bawić . lub mężowi zupę ugotować . Pan Minister Gowin to facet z głową i oszczędzi trochę naszych pieniędzy i nerwów . Powinien zostać Prezydentem w następnych wyborach .

    Odpowiedz
  • monika(2012-11-21 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    To jest wyłącznie chwytanie za słówka, przecież wiadomo że nic nie znika a sędziowie zamiast bez sensu deliberować nad niczym powinni w końcu wziąć się do prawdziwej roboty, zamiast zwalać wszystko na asystentów. Pracuję jako asystentka w średnim sądzie, sędziowie zrzucają na mnie dosłownie wszystkie swoje obowiązki, w tym nawet czynności orzecznicze, bezprawnie wymuszają pracę po godzinach i w weekendy. Wczoraj przeszłam się po gabinetach około godz. 14. W moim wydziale nie było już w pracy ani jednego sędziego...

    Odpowiedz
  • Jaromir(2012-11-21 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze "ZA MAŁO" URZĘDASÓW i PRAWNIKÓW zatrudnia piekielna czwórca (Premier, Sejm, Senat i Prezydent). Stanowczo "ZA MAŁO"!

    Odpowiedz
  • sekretarz sądowy(2012-11-21 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    do Moniki. się nie podoba to zostań sędzią biedna przepracowana kobieto.

    Odpowiedz
  • dezyn(2012-11-21 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Sędzia Puchalski ostatnio dużo przepisów nam interpretuje na łamach GP. Także takich których jeszcze nie ma - vide założenia do zmian ustawy o KSSiP.

    Odpowiedz
  • ledder(2012-11-21 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    ja także trzymam kciuki za pana ministra. Nich stoi twardo przy swoim

    Bo wtedy 1 stycznia 2013 roku pójdę w stan spoczynku z pełnym wynagrodzeniem płaconym przez następne 30 lat.

    Odpowiedz
  • puchatek(2012-11-21 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    taaak... zawód prawnika w Polsce ma przyszłość...

    Odpowiedz
  • Dorota(2012-11-21 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    żenada!!! cały ten rząd to jedna wielka kpina!!! z nas wszystkich!!!

    Odpowiedz
  • Ziomek stęskniony za normalnością(2012-11-21 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś ma numer telefonu Eryki?

    Odpowiedz
  • Grubelek(2012-11-21 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    do 5. My kobitki to umiemy i pracować i zadbać o dom. Wy zaś faceci "stworzeni do wyższych celów" nie umiecie w koło siebie i dzieci zrobić nic.

    Odpowiedz
  • Stan(2012-11-21 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tak...sędziowska cosa nostra nie popuszcza...mafia panów prezesów SR- ów nie da sie odrąbać od korytek...

    Odpowiedz
  • kemor3city(2012-11-21 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    oto przykład jak mataczą/robią wodę w mózgach i propagandę sędziowie,to jest dowód na destrukcje społeczną, zatem skoro tak to traci ważność akt nominacji przez prezydenta , jak nie ma sądu nie ma sędziego takie jest konstytucyjne prawo naszej III RP, SEDZIOWIE więcej Konstytucji jak powiedział wasz nauczyciel SEDZIA SAFIAN wespół z ojcem ustawy zasadniczej eks prezydentem Kwaśniewskim

    Odpowiedz
  • mieszkaniec rp(2012-11-21 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    wczoraj zamknęli przeciwnika rządu to lepiej milczeć o baranach rządowych bo i człowieka mogą zamknąć

    Odpowiedz
  • St. sekretarz sądowy(2012-11-21 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Poczekamy - zobaczymy...

    Odpowiedz
  • ledder(2012-11-21 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    @kemor3city

    Oj, więcej konstytucji... więcej. Ale dla Ciebie do czytania. Akt powołania na sędziego i wskazanie sędziemu miejsca służbowego to dwie różne rzeczy.

    A poza tym ta sama Konstytucja wyraźnie wskazuje, co się dzieje z sędziami, gdy znoszony jest ich sąd - otóż mogą być przeniesieniu do innego sądu, lub w stan spoczynku trzeciego wyjścia nie ma...

    Odpowiedz
  • emes watch(2012-11-21 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli nie tzreba było nic ponawiać w rozporządzeniu to czemu samo Ministerstwo Sprawiedliwości procedowało akt na Komitecie Uzgodnieniowym, Komitecie Stałym Rady Ministrów oraz w Komisji Prawniczej jednak z powtórzeniem?? wiecej http://emeswatch.blogspot.com/2012/11/zagubiony-projekt-rozporzadzenia-czyli_2945.html?spref=fb

    Odpowiedz