Strażnicy miejscy dadzą mandat za trzymanie psa na zbyt krótkim łańcuchu

autor: Piotr Szymaniak07.09.2012, 07:10; Aktualizacja: 07.09.2012, 08:44
Pies na łańcuchu

Pies na łańcuchuźródło: ShutterStock

Wachlarz przewinień, za jakie mogą karać strażnicy, powiększa nowe rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz.U. z 2012 r., poz. 939). Teraz funkcjonariusze mogą karać za złe traktowanie zwierząt i handlowanie nimi poza miejscem hodowli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • rewizor(2012-09-07 10:56) Zgłoś naruszenie 10

  Za trzymanie psa na uwięzi powyżej 12 godzin...to ile dostać powinien właściciel który trzyma ponad 5 lat-jak kiedyś napisała "RP"-o co miała proces

  Odpowiedz
 • Fe(2012-09-08 17:46) Zgłoś naruszenie 10

  Obywatele tego kraju przetrzymywani są w śledztwach znacznie dłużej i jakoś nikt się tym tak bardzo nie przejmuje.

  Odpowiedz
 • Człowiek(2012-09-10 10:18) Zgłoś naruszenie 00

  A jakie są kary dla właścicieli psów (bez kagańca) ,którzy spacerują po ulicach miast z 25 metrową smyczą?
  Smycz wplątuje się w nogi przechodniów, pies straszy dzieci i co na to straż miejska? Nic wolą pić piwo w zaprzyjaźnionych barach i melinach.

  Odpowiedz
 • stasiu(2013-08-18 22:51) Zgłoś naruszenie 00

  Fajne prawo tylko, że kto dopilnuje tych 12 godzin... Ale niech ludzie w końcu zrozumieją. A gdyby ich tak przypiąć do łańcucha na jeden dzień, a w przypadku psa na 5 lat lub więcej. Pamiętajcie pies ws zawsze poliże nawet jeśli mu będziecie robić krzywdę lecz będzię bardziej szczęśliwy jeśli zapewnicie mu lepsze warunki... Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie... Straż miejska nie ma pojęcia o tym prawie. Jak zadzwoniłęm po nich ostatnio pan mi odpowiedział ''Ale trzymanie psa na łańcuchu nie jest zabronione''. Chciałbym zadać pytanie wszystkim katolikom ''Czy pan Jezus trzymałby swojego psa na łańcuchu? Dzisiaj widziałem psa, który miał odkrojony kawałek skóry a z tego lała się krew. Ludzie wobec zwierząt są okrótni.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane