Testamentu nie sporządzimy już ustnie. Chyba że z urzędnikiem

autor: Sławomir Wikariak29.06.2012, 07:24; Aktualizacja: 29.06.2012, 08:21
Ostatnia wola wyrażona nie w formie pisemnej rodzi zagrożenie manipulacją.

Ostatnia wola wyrażona nie w formie pisemnej rodzi zagrożenie manipulacją.źródło: ShutterStock

Z kodeksu cywilnego ma zostać wykreślony przepis pozwalający na wypowiadanie ostatniej woli w obecności trzech świadków czyli tzw. testament ustny – ujawniło Ministerstwo Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • xxx(2012-06-29 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    każdemu potencjalnemu (czyli każdemu) przydzielić na stałe URZĘDNIKA tak na wszelki wypadek zwłaszcza temu bardziej bogatemu najlepiej ze skarbówki

    Odpowiedz
  • Kon Donek(2012-06-29 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Raczej powinien być wprowadzony "ranking" (drabinka) testamentów, żeby testamentu notarialnego nie można było negować ustnym.

    Odpowiedz
  • nn(2012-06-29 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYPOMINA MI TO ROZMOWY PILOTÓW Z WIEŻĄ??
    DO MIŁEGO!

    Odpowiedz
  • bywam(2012-06-29 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję że pisemnego nie trzeba będzie potwierdzać notarialnie.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-06-29 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze. Skończą się przekręty testamentowe.

    Odpowiedz
  • janek(2012-06-29 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    "Jeśli zmówią się i wystarczająco drobiazgowo ustalą zeznania, może im się udać przekonać sąd do swojej wersji." - faktycznie to jest rzeczowy argument, przecież tylko w sprawach spadkowych może się tych trzech świadków "zmówic".

    Odpowiedz
  • Montsegur(2012-06-30 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie!!!

    A do tych, którym się to nie podoba... widać nigdy nie widzieliście na oczy ustnego testamentu. Żeby wam uświadomić o co w tym chodzi to napiszę tylko jaka jest definicja testamentu ustnego krążąca wśród sądowników :

    "Testament ustny - testament który nie został sporządzony w nieobecności trzech fałszywych świadków."

    Odpowiedz
  • olek(2012-06-30 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    PRzecież świadkami nie mogą być osoby, dla których została przewidziana jakaś korzyść (albo ich rodzin), więc po co mieliby się zmawiać?

    Odpowiedz