Tusk o abonamencie RTV: Przestarzały i dokuczliwy dla ludzi. Będzie likwidacja?

25.06.2012, 11:55; Aktualizacja: 25.06.2012, 12:03

Projekt rozwiązań dotyczący finansowania mediów publicznych powinien być gotowy w najbliższych tygodniach. - Ma nim być zbudowanie takiego systemu finansowania, który pozwoli na zmianę, na którą tak długo czekamy, i którą miałem ambicję przeprowadzić szybciej - powiedział premier Donald Tusk. -  Czyli bezpieczne finansowanie, może nie na takim poziomie, jaką dawałby abonament ściągany w 100 procentach, ale bezpieczne finansowanie ze środków publicznych i odejście od abonamentu, który jest przestarzały i dokuczliwy dla ludzi - dodał premier.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (61)

  • Kasia(2012-08-06 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Czy US naprawdę będą ściągały zaległości z kąt emerytów ? Nie mają co robić?

    Odpowiedz
  • panasonic(2012-06-27 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna gemba nieRzondu "płemieła" mi sie nie podoba, nie chce mi sie oglondać Hanki co już któryś raz zmieniła męczyzne, lepiej zjeść włoskiego loda z automatu niż mieć TV (aparat oddałem dawno jako śmieć electro)

    Odpowiedz
  • strażnik(2012-06-25 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czepiajcie się Hanki, bo jeszcze ZARZYGA STUDIO DWÓJKI I PRZERZUCĄ JĄ DO JEDYNKI !!!
    To dopiero będzie ubaw po pachy !!!
    Zamiast jednej willi postawią 3!!!

    Odpowiedz
  • Tusk(2012-06-25 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    listopad 2007 r.: „Wszystkie dotychczasowe starania, takie jak (...) instytucja abonamentu, mające prowadzić do ochrony mediów publicznych przed nadmiernym upolitycznieniem, okazały się wyłącznie instrumentami – mówię to z pełną odpowiedzialnością – wyłudzania pieniędzy od Polaków na rzecz budowania propagandowej machiny rządowej".

    Odpowiedz
  • Tusk(2012-06-25 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    kwiecień 2008 r.: „Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. (...) Nie wyobrażam sobie jednak, aby w finale utrzymać ten niesprawiedliwy, a kosztowny system. (...) Mamy zbyt wiele informacji na temat nieracjonalnego wydawania pieniędzy publicznych, pieniędzy podatnika, jeśli chodzi o media publiczne".

    Odpowiedz
  • płacący od lat abonament(2012-06-26 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    są dni, gdy w ogóle nie włączm telewizora, bo szkoda prądu, a teraz, gdy juz w TVP są wakacje, gdzie powtórka "enta" programu sięgnie rekordu Ginesa, to już nie ma po co włączać, chyba że się chce zobaczyć H.Lis "sloneczko telewizji" z resztą też z odzysku

    Odpowiedz
  • ssssssssaeeeeeeeee(2012-06-26 01:18) Zgłoś naruszenie 00

    Sprywatyzować PAP, POLSKIE RADIO i TVP. Nepotyzm, wirtualne stołki, niekontrolowane wydatki, przekręty. Ludzi którzy rzeczywiście coś tam tworzą są na umowach śmieciowych, a góra przyznaje sobie milionowe odprawy. Komunistyczny betonowy skansen. NIE MAM TV W DOMU! dziękuje.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2012-06-26 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Premierze, wreszcie Pan dał głos. Czas zlikwidować ten anachroniczny wymysł z poprzedniej epoki. Czas na rozwiązania wybiegające w przyszłość.

    Odpowiedz
  • IZA(2012-06-26 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    STRASZENIE POLAKOW POCZTĄ POLSKĄ I SKARBOWKĄ -A TAK PIĘKNIE POWIEDZIAŁ TUSK -ŻE ABONAMENT ZNIKNIE I CO PREMIERZE DALEJ STRASZYCIE POLAKOW MOŻE WIĘZIENIEM ALBO ODEBRANIEM TELEWIZORA MY STARSI POLACY ZA TĄ ZGNIŁĄ TELEWIZJĘ ZAPLACILIŚMY 30 LAT TEMU MAMY DOŚĆ GADAJĄCYCH STWORÓW I POWTÓREK CAŁY ROK TE SAME SERIALE TE SAME FILMY OD NIE PAMIĘTNYCH CZASOW-DOŚĆ TEGO.

    Odpowiedz
  • bebe(2012-06-26 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    abonament z lat piecdziesiatych -wtedy artysci ,radio i tlewizja byla biedna nie placono kroci -np lis i lisica ile zarabiaja no i ogolnie wszyscy -ja mam telewizje satelitarna i place 50 pln i dosyc i abonamentu nie chce placic niech publiczna zakoduje soje programy ja ich nie ogladam i nie lubie -darmozjady

    Odpowiedz
  • Ja(2012-06-26 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    A morze by tak pujsc dalej : kupiles buty plac za uzywanie chodnikow,kupiles dmuchany materac plac za zielen,kupiles pojazd plac za drogi,zalozyles toalete plac za smrut,kupiles kapielowki pla za kapiel w jeziorze,kupiles loda plac za oblizywanie sie itd.Zaraz kasa by byla pelna.Proste i poczta polska by sciagala i nimosieliby roznosic listow i paczek.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-07-01 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    abonament dla wszystkich albo dla nikogo Bo placa tylko emeryci z epoki prl

    Odpowiedz
  • sprawiedliwa(2012-06-27 01:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zacząć trzeba od obniżenia tych horendalnych apanaży pracowników TV, a szczególnie apanaży jej decydentów!!!

    Odpowiedz
  • janinaH(2012-06-27 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze wiele , wielu jest takich co dostają pieniądze bez umiaru i bez sensu , a nie można płacić za pracę w telewizji normalnie ? Prezesie Braun pan pierwszy na tej liście i tak w dól poklei . Czy w naszych w Polsce zakładach są tacy co dostają takie pensje ?

    Odpowiedz
  • fakt(2012-06-27 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    PŁemier nie kazał płacić i tak trzymać !!!

    Odpowiedz
  • bonanza(2012-06-25 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    WCALE NIE DOKUCZLIWY!
    Po prostu zgodnie z sugestią premiera Tuska - wystarczy go nie płacić.

    Odpowiedz
  • ewa(2012-06-28 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie rozumiem jednego ten co przestał płacić ma ponosić konsekwencje a ci co nie płacą i oglądają telewizję mają oglądać i nie płacić a tego co przestał płacić trzeba skończyć i z gnoić coś tu nie gra chyba że to ja jestem jakaś z innej planety i czegoś nie rozumiem

    Odpowiedz
  • widz(2012-06-30 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ile zarabia Prezes Braun, ile zarabiają inni? Ile to jest średnich krajowych?
    Jak bezczelnym palantem trzeba być aby do tak wysokiej gaży jaką otrzymują co miesiąc zmuszać obywateli do zrzutki.
    Czy oni też płacą abonament czy są z niego zwolnieni-na pewno tak.
    Nie chcę oglądać żadnych kościelnych programów ani utrzymywać redakcji kościelnej. Nie mam wpływu na program telewizji więc dlaczego mam utrzymywać to coś? Chcą się chłopaki bawić w telewizję niech znajda sponsora i za swoje i jego niech się bawią. Dlaczego ja mam kupować badziewie. Nie chcę finansować żadnych utrzymanków.

    Odpowiedz
  • CZYTELNIK(2012-06-30 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    ZA CO TU PLACIC ABONAMENT ? REKLAMY BEZ PRZERWY GLOSNE, ZE AZ W UCHU HUCZY. PO DRUGIE NIECH TYLE NIE PLACA PO 30 TYS ZL LIS CZY LISOWI PO 70 TYS ZL. TO JUZ PRZESADA I SKANDAL. NIECH ZARABIAJA PO 1600 ZL MIES I BASTA. ZRESZTA TAK SIE ZARABIA SREDNIO. JAK MA BYC DOBRZE SKORO WARIUJA Z PLACAMI.

    Odpowiedz
  • artur(2012-06-30 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego mamy płacić za utrzymanie telewizji i całej kliki dzięnnikaży nie służącej polsce ,wraz z bandą krajowej rady ,a umnie tv służy jako duży ekran do komputera ,i oglądam to co ja chcę , nie kożystam z ich sygnału , więc won od mojego tv abonamętu

    Odpowiedz