Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu: Polska narusza prawo do swobody wypowiedzi

autor: Iwona Łoboda18.11.2011, 06:26; Aktualizacja: 18.11.2011, 08:34

Według Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu Polska narusza prawo do swobody wypowiedzi. Wciąż jednak jest szansa na ugodę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • arrow(2011-11-21 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli urzędnik (każdy tj. też sędzia , policjant, prezydent RP, premier, celnik czy wojewoda ) będzie mógł być znieważony , pomówiony przez dziennikarza bez żadnych konsekwencji to raczej kpina a nie "prawo do krytyki". Nazwanie kogoś "esbeckim pomiotem" czy "czy tapirowanym kundlem" to wg mnie obraźliwe i wulgarne sformułowanie. Co na to prof. Filar? Chociaż osobiście uważam, że artykuł został zmanipulowany przez autora tak aby można było odnieść wrażenie, że prof. Filar to popiera. Czy chuligani wyzywający policjantów podczas zamieszek albo przestępcy obrażający sędziów i prokuratorów także będą realizować wolność słowa.Tak chyba nie ma wyglądać wolność słowa.

    Odpowiedz
  • Miedzynarodowi ban.dyci i ZOMO PO(2011-11-21 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wpiszcie w wyszukiwarke: "POlicyjni ban.dyci na marszu Niepodleglosci".Zobaczcie wolnosc POtuskowej holoty,jak rozprawia sie ZOMO Tuska z Polakami,jak bedzie przyszlosc Polski.Organizujcie sie,bo naprawde beda nas bili i zabijali za eurosrebrniki dla totalitarnej "jewropejskiej uni" miedzynarodowych ban.dytow.

    Odpowiedz
  • SZKODA ?(2011-11-20 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    ''A ''JAK TY MOŻESZ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE SKORO NIE MIAŁ CIĘ KTO TEGO NAUCZYĆ, BO U MINISTRA URBANA TEGO NIE UCZONO. TAM PRZYJMOWANO WSZYSTKO NA WIARĘ JEDNEJ IDEOLOGII I TAK JUŻ NIEKTÓRYM ZOSTAŁO ! SZKODA ?

    Odpowiedz
  • Polak(2011-11-20 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie jak wojskowy, który zamierza podawać do sądu wypowiedzi mówiące o tym, że polscy żołnierze w imię interesów usa mordują i okaleczają ludność cywilną na misjach. Jeżeli mordowanie ludności cywilnej i tamtejszej "Armii Krajowej" jest obroną ojczyzny - to dlaczego nie można tego poddać krytyce? Czy u nas uznawana jest tylko racja najmojsza???

    Odpowiedz
  • a(2011-11-19 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz. 14 - wole myśleć samodzielnie. Czytać stary i nowy testament. Nie lubię oszustów i naciągaczy, złodziei - sutanna nie oznacza świętości podobnie jak bycie papieżem. Głupstwo, złodziejstwo nim zostanie, choćby było przewielebne i znakiem krzyża oznaczone.

    Odpowiedz
  • a(2011-11-19 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz. 9 -to nie komuna czy socjalizm tylko specyficzne podejście w Polsce Polaka do Polaka Mnie u władzy wolno wszystko, a wy malutcy macie słuchać. Sędzia w I inst. chciał się władzy przypodobać lub co gorsze uważa, że władzy wolno wszystko. Sędziowie sądów karnych kradzież belki z płotu i dewastacje płotu, kwalifikują jako spór cywilny. Dla nich to nie wykroczenie. I tak też uważa Rzecznik praw obywatelskich. Bo tak naprawdę sędziom nie chodzi o prawo, tylko o to kto dochodzi swoich praw. Tak było za Polski przed upadkiem, za Komuny i jest teraz. Lenistwo i wazeliniarstwo, życie cudzym kosztem - to stałe zalety Polaków. Im wyższe stanowisko tym z nimi gorzej. Święczkowski i Barski to klasyczny przykład mentalności ludzi Wymiaru Sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • nie jesteś skazany na media rządowe!(2011-11-19 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    ja już zmieniłem stacje z TVP na TV TRWAM .z Polskiego Radia na RADIO MARYJA ! z PRASY CZYTAM TYLKO DZIENNIK POLSKI, GAZETĘ POLSKA , NASZ DZIENNIK! JEST OK. życie bez propagandy rządowej jest fajne! Polecam zmiany , każdy może coś sobie wybrać !

    Odpowiedz
  • dsf(2011-11-18 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ja rozumiem różne poglądy na kwestie prawne przedstawiane w tej gazecie, ale sprawa blogera z Mosiny zakończyła się jego uniewinnieniem w drugiej instancji. Pisanie o "polskim orzecznictwie" przez kogoś kto tego orzecznictwa nie zna, to nic innego jak niechlujstwo dziennikarskie i kompletne zaniedbanie przy zbieraniu materiału przy pisaniu tekstu.

    Odpowiedz
  • Cezy(2011-11-18 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie tak jest . Sądy pod pozorem obrazy karzą za sprzeciwianie się tłumacząc, że to za obrazę. I chcą w ten sposób zamknąć koło, to znaczy uniemożliwić krytykę i skarżenie osób na to zasługujących. To sędziowie (niektórzy) powinni być skazywani.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-11-18 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli tak po prawdzie to nie odbiegamy za bardzo standardami demokracji od innych państw europejskich. Taki fakt.

    Odpowiedz
  • bronhos(2011-11-18 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    jesli dziennikarz wygra, to ten co zaskarzyl go do sadu, powinien zaplacic te 1,5k euro z wlasnej kieszeni, bo ja nie mam ochoty placic za cudze bledy! Za moje nikt obcy nie placi.

    Odpowiedz
  • ZK(2011-11-18 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    To ja juz rozumiem, dlaczego przez 22 lata nikt nie pisał o Komisji Majatkowej i innych przekrętach polegających na "wyprowadzaniu" (czy slowo "kradzież" jest emocjonalne i pozbawione wartości informacyjnej?) majątku publicznego do prywatnej kieszeni.

    Odpowiedz
  • asdasd(2011-11-18 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju prawa mają wyłącznie ekipy siedzące przy korycie, reszta ma trzymać buźki krótko ...

    Odpowiedz
  • ćwiąkalski(2011-11-18 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    może Trybunał Praw Człowieka skłoni do zastanowienia nasze sądy nad pochopnym wydawaniem wyroków w tych sprawach

    Odpowiedz
  • brewiak wrocław(2011-11-18 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    A jakich praw Polska nie narusza, MOże własnośći HA HA HA !!!.

    Odpowiedz