Będą masowe eksmisje z mieszkań komunalnych

autor: Ewa Wesołowska04.10.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.10.2011, 12:22

Gminy przygotowują się do masowych eksmisji. Co prawda nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatora, która ułatwi usuwanie z mieszkań uporczywych dłużników, czeka jeszcze na podpis prezydenta, ale większość gmin ma już gotowe pomieszczenia tymczasowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • tak i siak(2011-10-04 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego 10zł/godz, a nie tyle, ile najniższa stawka w Naszej Unii?
    Prawdopodobnie żaden ekspert nie odpowie, a jeśli, to tak mętnie, że dna nikt nie dostrzeże. Następny bubel - do kosza!

    Odpowiedz
  • Emil(2011-10-04 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Sytuacja materialna polskiego społeczeństwa z roku na rok ulega pogorszeniu, interesujące jest do czego to doprowadzi?

    Odpowiedz
  • artur(2011-10-04 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    po prostu przybędzie osób bezdomnych. A nasze państwo podobno walczy z bezdomnością

    Odpowiedz
  • kontra(2011-10-04 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy super państwo. Państwo w którym sponsorami ludzi bogatych są ludzie biedni . Ludzie nie mający znajomości i poparcia w urzędach są sponsorami bo tak są skonstruowane ustawy. Obywatel który miał być podmiotem w rzeczywistości nie ma nic do powiedzenia w żadnym organie państwa. Tym ludziom są generowane zadłużenie aby w ten sposób pozbyć się nie wygodnych mieszkańców. W takim celu są uchwalane sa te ustawy. Czy ktoś by się zgodził z tym aby koszt ogrzania mieszkania o powierzchni 44m/2 wynosił ponad 3000 zł przy zimnych i nie sprawnych kaloryferach. Za takie pieniądze to mogę ogrzać ten lokal przez dwie zimy gdyby mi na to pozwolono ale tego nie wolno bo ustawa na to nie pozwala albo nie uzyskam zgody właściciela lokalu. Na podstawie tych ustaw zarządca wykazuje nie dobór wody w bloku mającym 75 lokali w wysokości ponad 100 m/3 za który każe płacić lokatorom pomimo że lokatorzy mają zainstalowane wodomierze i z tego tytułu płacą za wodę. Nikt tego nie sprawdzi bo nie chce , bo nad takimi oszustami roztoczony jest parasol ochronny. Całe nie dobory wynikają z techniki odczytu wodomierzy. odczytuje się tylko dane z wodomierzy tylko m/3 a nie bierze się pod uwagę cyferek po przecinku które na wodomierzach są zwykle w kolorze czerwonym nawet gdyby były blisko pełnego m/3. I tak średnio przy pominięciu we wszystkich lokalach 0, 500 m/3 to na koniec miesiąca niedobór wyniesie w miesięcznym bilansie 37,5 m/3 za które to m/3 lokatorzy i tak zapłacą w przyszłym miesiącu ale co szkodzi nie uczciwemu zarządcy pobrać dwa razy opłatę za te same ilości wody a dochodzą do tego opłaty za ścieki w równoważnej ilości. Takie okradanie lokatorów mozna sprawdzić metodą operacyjną i to bardzo prostą ale prokuratury nie chcą wszczynać w takich sprawach sledztwa a sądy też są po stronie przestępców bo nie sprawdzają rzetelności wystawianych rachunków tylko wydają nakazy zapłaty. Taka nie praworządność w stosunku do obywateli nie mieści się w głowach uczciwych ludzi.

    Odpowiedz
  • do kontra(2011-10-04 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    naucz sie najpierw pisać nie z różnymi częściami mowy, a później bierz się za pisanie...
    pojęcia nie masz o zarządzaniu nieruchomościami i głupoty wypisujesz!
    Jeżeli ktoś gdzieś mieszka, to niech za to płaci, a jak mu sie nie podoba to niech znajdzie sobie inne mieszkanie. Dziwne, że jak idziesz do sklepu to musisz za towar zapłacić (?) - tak samo jest z mieszkaniem - WYNAJMUJESZ PŁAĆ !!! Problem nierozliczonej wody to nie tylko problem dokładności odczytów po przecinku i wszyscy którzy mają trochę oleju w głowie to wiedzą...

    Odpowiedz
  • To POtrafi wymyśleć tylko CZERWONO-RYŻA MAFIA!!!(2011-10-04 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    "Resort infrastruktury przygotował projekt ustawy o najmie lokali komunalnych, który m.in. wprowadzał czasowe umowy najmu i ograniczał możliwość dziedziczenia mieszkań." ...Chcieli znieść możliwość dziedziczenia najmu, by wywalać dzieci zmarłych rodziców na bruk lub wdowy-wdowców głownych najemców, by POtem móc KRĘCIĆ LODY MIESZKANIAMI i PRZYZNAWAĆ JE SWOIM POciotkom LUB ZNAJOMKOM!!! PRECZ Z PO+SLD+PSL (że o PALIGŁUPIE NIE WSPOMNĘ,BO NIE WARTO). TYLKO PiS, BO TYLKO ONI SĄ MĄDRZY I UCZCIWI I DBAJĄ O POLSKĘ I POLAKÓW!!!RESZTA TO ZŁODZIEJE,MAFIA, WRÓG!!!

    Odpowiedz
  • kontra(2011-10-04 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    D 5 . Jezeli ja takie głupoty wypisuję to dlaczego mi tego nie udowodnią skoro jest taka możliwość operacyjna tylko odmawia się na zasadzie nie bo nie. Jeżeli oni mają rację to niech to udowodnią a jest na to bardzo prosty i tani sposób operacyjny. Wystarczy że jednego dnia spiszę się zużycie wody we wszystkich lokalach jednego dnia i na podstawie zsumowania zużycia wody z tych wodomierzy porównanie ze wskazaniem zużycia wody na wodomierzu głównym i prawda wyjdzie jaw. Obawiają się że być może ta prawda może się okazać nie korzystna dla nich i dlatego takie a nie inne podejście i dalej okradają lokatorów a jeżeli chodzi o jakieś ubytki po drodze to lokatora to nie powinno obchodzić bo to jest ich problem zabezpieczenie szczelności bo za to biorą wynagrodzenie. Za późno polonisto abyś mnie uczył pisowni. Każdy rozumie co napisałem. Zaś jeżeli komputer mi nie podkreśli błędu to uważam że wyraz jest napisany prawidłowo zresztą o wiele większe błędy popełniają dziennikarze którzy są po studiach polonistycznych i co z tego? Czy nikt nie rozumie co napisali? Ja nie piszę tutaj pracy dyplomowej abym na takie bzdety zwracał uwagę. Ciekaw jestem jakim w rzeczywistości jesteś patriotą skoro takim jesteś ortografem.

    Odpowiedz
  • *(2011-10-04 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    ...ale bufetowa na kilkudziesięciotysięczne nagrody dla podwładnych to ma pieniądze.

    Odpowiedz
  • grazyna piszczoła(2011-10-04 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo w państwie . Jesteśmy członkami Unii a prawa mamy białoruskie , a może i gorsze .
    Kiedy będzie w tym kraju normalnie .
    Polacy chcą pracy to będą płacic wszystkie zobowiązania.
    W Szczecinie zamknięto wszystkie duże przedsiębiorstwa. Zamknięto Stocznie Porta Holding komu na tym zależało by stoczni nie było . Przecież prezes w tym czasie nie zalegał żadnymi podatkami wręcz była to firma znoszona złote jaja .
    W dalszym ciągu Stocznia Porta Holding ma na koncie 500 milionów złotych .
    Dlaczego były zarząd Porta Holding nie może rozpocząc budowy statków .
    jest zapotrzebowanie na statki . Prace od zaraz miałoby setki obywateli .
    Społeczeństwo miałoby środki finansowe na opłaty a szczególnie na czynsze .

    Sprawa druga jest bardzo kontrowersyjna naliczanie przez Gminę wysokich opłat czynszowych. Sprawa była głośna w naszym mieście to że Prezydent Piotr Krzystek bezprawnie żada wysokich czynszów które zakwestionował Sąd Administracyjny . Dlaczego społeczeństwo szczecińskie nie wnosi pozwu sądowego do Sądu o zwrot nienależnych czynszów od Gminy Miasta Szczecin .
    Ta sytuacja jest bardzo ważna dla społeczeństwa .
    W dniu 4 października 2011 r odbędzie się od godziny 12:00 demonstracja mediów niezależnych- Infoekspres na Bramie Portowej, także będzie poruszona sprawa czynszów komunalnych . Chętnych zapraszamy wszystkich - razem możemy dużo

    Odpowiedz
  • zzz(2011-10-04 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie. Na zamierzam płacić za meneli. Kto nie mieszkał na menelskiej dzielnicy ten nie wie o czym pisze. Chleją, kradną i robią dzieci na koszt pozostałych. Później te dzieci robią to samo i piękny cykl życia trwa w najlepsze.

    Odpowiedz
  • Slesz(2011-10-04 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tak! ja też chce komunalne mieszkaniei na pewno bym opłacał czynsz a od razu bym odłożył na zakup mieszkania więcej niż wynajmując mieszkanie. Dlaczego ja uczciwy ale nie zarabiający za wiele, przepłacać muszę a bandy pijaków i leniwców mogę sobie mieszkać za free? Nawet bym wolał kontener jako komunalny, ale własny no i żeby sąsiedzi byli na poziomie, niż wynajmować pokój u jakiejś babci, czy całe mieszkanie, kawalerkę i płacić za nią połowę pensji+opłaty :/

    Odpowiedz
  • Virus(2011-10-04 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do ZZZ: ten problem nie dotyczy tylko meneli, ale także osób bardzo starych i często schorowanych, które nie mają już skąd wziąć pieniędzy, a złodziejski ZUS zabierał im ich krwawicę przez długie lata, a teraz nie oddaje tego, co im się w wielu wypadkach należy. Gdyby oddano im ich pieniązde to stać by ich było na czynsz i wiele innych rzeczy. Niestety nie żyjemy w normalnym państwie, tylko w kraju złodzieji, którzy okradają na każdym kroku kogo się tylko da. Od nieuczciwych pracodawców, którzy nie odprowadzają ubezpieczenia i podatków, zatrudniając na czarno, po urzędników, którzy wolą nie widzieć przepisów, które niekorzystnie wpłynęłyby na wysokość ich wypłat.

    Odpowiedz
  • pi i sigma(2011-10-04 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zanim zaczniemy pisac o Gdansku, proponuje zapoznac sie z faktami.
    Aby załapac sie na 60 obnizki dochodowej trzeba miec 600 na reke. Konia z rzedem, kto jest za to zaplacic za mieszkanie, przecietnie 240 + oplaty. W oplaty trzeba zaliczyc tez oplaty za ogrzewanie, bo 90 zasobu nie byla remontowana od 1945. Sredni rachunek za ogrzewanie to kilkaset zlotych. Do tego zycie i leki, bo 20% to osoby z niepelnosprawnoscia a 30% emeryci.
    Piotrowski plecie 3po3, bo wiceprezio i niedorzecznik GZNK wypowiadal sie w tej sprawie, ze zadluzenie po podwyzkach wzrosnie.

    Odpowiedz
  • SZU(2011-10-04 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    co z mieszkańcami komunalnymi, którzy nie mogą od 50 lat wykupić mieszkan od miasta? o nich nikt nie mowi i nie pisze.

    Odpowiedz
  • "żaby na aby-aby, a rak byle jak"(2011-10-04 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka mieszkaniowa państwa to mętna woda, w której bezpiecznie pływają grube ryby (urzędnicy, zamożni kapitaliści, krewni i znajomi królika oraz menele), a w której brak miejsca dla ludzi przyzwoitych, lecz ubogich.
    Gdzie jest tanie budownictwo czynszowe? Odpowiadam: nie ma i nie będzie.
    Po co? Po to, że nikt z decydentów nie ma w tym osobistego interesu. Urzędowi decydenci i posłowie na Sejm żyją z wynajmu, toteż uchwalają przepisy dla siebie. Resztę mają w głębokim poważaniu.

    Odpowiedz
  • koreks(2011-10-04 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga na pisanie abyś nie zapominał wcisnąć klawiszu spacji bo jak nie wciśniesz to jest tu taki ortograf który zwrócił uwagę ~kontrze że z tego powodu pisze brednie i posyła go do szkoły ale tak naprawdę to wydaje się że kontra napisał prawdę a on musi mieć powiązania z administracją mieszkaniową a nie potrafił znaleźć innych argumentów więc pochwalił się że zna ortografię.

    Odpowiedz
  • bbbbbbbbbzzzzzzzzzzz(2011-10-04 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    panie zzzzzzzzzzz - menele sa naturalnie ale nie kazda bieda jest zawiniona przez uzywki wszelkiego rodzaju!!! niektore nieszczescia pochodza z korupcji w urzedach, co nie pozwala biedniejszm w uzyskaniu ich praw - bez pomocy niektorzy gina - dzieci za malo - to je robia - ale wogole to skad pan ma takie wiadomosci - przeciez emerytury , renty , choroby , male zarobki, samotne opuszczone matki przez takich jak pan - sfrustrowanych - to jest powod - przeciez wydatki i koszty utrzymania sa o 100% (w najlepszym przypadku) wieksze niz dochody miesieczne 75% obywateli!!! czys pan obliczyl??? przeciez nie mozna zyc tak jak w przyslowiu "POLAK POTAFI" - nie kazdy!!!

    Odpowiedz
  • kodek(2011-10-04 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jest tak. Gmina przejmuje mieszkania zakładowe , administracja ZGKM się rozrasta powstaje stanowisko kierownika, ksiegowej i kilku referentów którzy mają jakies tam powiązania z pierwszy lub drugim wójtem gminy. Gmina pobiera czynsze z tytułu wynajmu mieszkań i absolutnie nic ani to nic nie robi w sprawie remontu mieszkań co więcej szykanuje lokatorów którzy zgłaszają jakieś problemy. Tak lokatorowi który zgłosił problem wentylacji mieszkania który powstał w wyniku administracyjnych decyzji zmiany otworu wentylacyjnego odcięto gaz ziemny i wójta nie interesuje czy ta pięcioosobowa rodzina ma na czym przygotować jedzenie czy zagrzać wodę. Tak wygląda Polska i jej władza samorządowa . Dodatkowo na tym osiedlu istnieje druga władza wspólnota mieszkaniowa i gdy się zwrócić z jakimś problemem to jedni zganiają na drugich. Dodam tylko że gmina otrzymała te mieszkania z terenem nie odpłatnie i lokatorom nie chce ich odstąpić.

    Odpowiedz
  • toja(2011-10-04 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Z tą wodą to nie jest tak, jak pisze kontra. Jeżeli jest przeciek np. w muszli, to tak małego upływu wody nie wykrywa żaden licznik!!! W skali miesiąca to są ogromne litry, a pomnożone przez kilka przecieków u lokatorów nie dbających( co sie zdarza często) - to są te brakujące metry sześcienne.Na liczniku wejściowym - niestety wykazywane jest zużycie. Te banalne krople spadające przy uszkodzonych uszczelkach, to też w skali dłuższej hektolitry. Tak, ze jak u ciebie coś przecieka, to sie nie dziw, dlaczego musisz dopłacac składkę wyrównawczą. Zamiast narzekać na administratorów postarać sie trzeba uszczelnić wszelkie przecieki!!! Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • alik(2011-10-04 19:58) Zgłoś naruszenie 10

    ano doczekaliśmy się ameryki tylko w wydaniu białoruskim

    Odpowiedz