Gmina otrzyma 40 tys. zł na repatrianta

autor: Iwona Łoboda14.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 14.07.2011, 09:00

Więcej młodych i wykształconych rodaków z zagranicy będzie mogło osiedlić się w naszym kraju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • gabi(2012-11-12 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    jestem matką wielodzietnej rodziny mąż sam pracuje dla mnie nie ma pomocy z gminy ani pracy, po kilku latach moje dzieci dostały wreszcie w szkole obiady za darmo do wypełnienia miałam stos dok. a dla repatrianek jest wszystko .Gdzie są samorządy gmin zamiast dbać o wielodzietne rodziny zrobić dzieciom jakieś paczki świąteczne bo mnie nie stać aby kupić coś dzieciom ,to podnoszą sobie pensje wydają ciężkie pieniądze na festyny i różne zabawy gminne,pytam gdzie jest pomoc dla nas rodzin wielodzietnych gdzie pracuje jeden rodzic.

    Odpowiedz
  • Leo(2011-07-16 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że autorzy projektu ustawy mają nader mętne pojęcie o stopniu zamożności gmin i obfitości posiadanych przez nie mieszkań, nie wspominając o trudnościach w zapewnieniu repatriantom pracy. Proponowanie gminie jednorazowej dotacji w wysokości 40 tys. zł w zamian za przyznanie repatriantowi prawa do mieszkania o wartości 200-300 tys. zł przypomina jako żywo sprzedaż Kolumny Zygmunta. A może jest to - jak zwykle - próba przerzucenia na barki samorządów obowiązków Państwa, oczywiście bez zapewnienia odpowiednich środków?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane