Radcowie prawni udzielą darmowych porad, 9 maja rusza akcja "Niebieski parasol"

05.05.2011, 12:32; Aktualizacja: 05.05.2011, 12:40

Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz trzeci organizuje bezpłatną pomoc prawną. W tym roku akcja "Niebieski Parasol" potrwa od 9 do 13 maja, jej tematem przewodnim będzie prawo cywilne. Porady będą udzielane w ponad 70 miejscach w Polsce.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • romek(2011-05-05 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Do kv
  To prawda. W dodatku radcowie prawni są głównymi windowajcami tej patologii. Dopuki był to zawód otwarty, nie było takiego problemu. Niestety, ktoś pozwolił zamknąć im się w korporacji i wtedy się zaczęło. Na rynku był totalny brak prawników. Sam pamiętam ile się musieliśmy nastarać, żeby namówić na współpracę radcę prawnego i ile mu trzeba było płacić. Tylko dlatego, że był taki wymóg prawny. W zamian nie dostawaliśmy nić. Gość tylko podbijał pisemka, po ilości i jego czasie pracy można było wnioskować, że nawet ich nie czytał. A ludzie patrzyli. Po jakimś czasie każdy miał wyrobione zdanie o kwalifikacjach radcy.
  Więc nie dziwię się, że ludzie nie chcą korzystać z ich usług. Zniszczenie rynku prawnego, to nie wina ludzi, tylko wina korporacji, które pokazały co to pazerność, drożyzna i lekceważenie potrzeb społeczeństwa.
  Miejmy nadzieję, że wreszcie ktoś to zmieni.

  Odpowiedz
 • kv(2011-05-05 13:24) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy nie wiedzą wiele o prawie , a jest to wina korporacji i wierzbowych dziadków rodem z PRL , którzy swoje "pisma" sporządzają na maszynie do pisania , ewentualnie pociechy korporantów coś skrobną, żeby dziadkom nie było wstyd.
  Gdyby Polacy byli mądrym narodem dawno by zbojkotwali ten chory system i zostałby zmieciony z powierzchni ziemi, a także rozgonili ten rząd w trzy d...
  Trzeba być skończonym idiotą by płacić po kilka tysięcy za sprawę , która wymaga często napisania pisma, które by odpowiadało wymogom formalnym.
  Często samozwańczy pełnomocnicy nawet tego nie umieją.. To jest poprawnie sklecić jednego zdania w języku polskim.
  Napiszcie się o swoich negatywnych doświadczeniach z tymi "profesjonalistami" :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane